Erzen Rrustemi iu dedikon nënave të Gjakovës mbrojtjen e titullit në boks

Boksieri Erzen Rrustemi që mbrëmë e mbrojti titullin e botës në kategorinë ËBF, iu ka dedikuar nënave të Gjakovës këtë sukses të tij.

Ai mbrëmë mposhti argjentinasin Juan Pedro Gugli Elmetti në meçin që u zhvillua në Karlsruhe të Gjermanisë.

Më poshtë mund ta lexoni postimin e tij në Facebook:

Të dashur miq, mbështetës e familjarë

Mbrëmja e 3 Marsit 2018 do të mbetet gjatë në kujtesën time, për faktin se arrita ta mbrojë me sukses titullin e kampionit të botës, në pesha të rënda të boksit profesionist (ËBF) si dhe të fitoj dhe një titull tjetër nga Global Boxing Union – GBU dhe kështu arrita ta përfaqësoj denjësisht kombin tim në arenat botërore të boksit, përmes Flamurit si dhe Himnit Kombëtar, i cili ngriti në këmbë në Karsluhës( Gjermani), mijëra të pranishëm në shenjë nderimi.

Fitorja ime iu dedikohet Nënave të Gjakovës dhe të gjithë Nënave Shqiptare, të cilat që 19 vite pas luftës, i kërkojnë dhe i presin e nuk iu vijnë më të dashurit e tyre të cilët figurojnë në Listën e të zhdukurve. Por, fatmirësisht Kosova dhe liria e saj janë gjallë dhe janë në këmbë e po forcohen përditë e më shumë.

Më lejoni me këtë rast t’i falëndroj gjithë ata shqiptarë nga shtete të ndryshme të Europës e që ishin të pranishëm në sallë, stafin tim profersional e teknik që më përgatiti dhe kontribuoi në këtë fitore, familjarët e mi që ishin me mua dhe tjerët që më përcollën nga distance e, në veçanti, reperin e mirënjohur Duden dhe disa nga boksierët tanë të njohur në botë, e që janë edhe miq të mi, si kikboksieri Shemsi Beqiri, kampion i shumëfishtë i botës, pastaj Berat Aliu, Haxhi Krasniqin, Gjetan Ketën e të tjerë që më inkurajuan e uruan. Po, pa e harruar edhe kryetarin e komunës sime – Gjilanit, zotin Lutfi Hazirin për kujdesin e treguar para e pas kësaj fitore.

Një falënderim meriton edhe Organizatori kësaj mbrëmjeje, Rainer Gottëald dhe TV SAT 1 dhe ProSieben, të cilët mundësuan që në gjithë botën të shihet ky duel, kutpohet nga ata që paraprakisht janë anëtarësuar. Ishin korrektë dhe tejet të sukseshëm në organizim dhe kjo më obligon që edhe mëtutje të bashkëpunoj me ta, në duelet e mia të ardhshme.

Ndihem borxhli ndaj jush gjithnjë dhe do të përpiqem që këtë gëzim e krenari që e manifestuat me mua e për mua, t’ua kthej me fitore të reja, ku, kundërshtarët nuk i zgjedh unë po, ua tregoj vendin ku e kanë…

I juaji

Erzeni/ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11357,Camëri,133,Editorial,2597,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1815,Iliridë,376,Kosovë,3430,Kulture,916,Luginë,77,Moti,2,Politik,2292,Reportazh,197,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,559,Video,669,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Erzen Rrustemi iu dedikon nënave të Gjakovës mbrojtjen e titullit në boks
Erzen Rrustemi iu dedikon nënave të Gjakovës mbrojtjen e titullit në boks
https://1.bp.blogspot.com/-n7XOSOpIntE/Wp0dZIm8QII/AAAAAAAADH0/vBTtJ-Xs0lckEUBGx5S22z_y8hhNPkUzgCLcBGAs/s640/auto_auto_28576181_1259623297514697_4444974912917995520_n1520191477_11520192613.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-n7XOSOpIntE/Wp0dZIm8QII/AAAAAAAADH0/vBTtJ-Xs0lckEUBGx5S22z_y8hhNPkUzgCLcBGAs/s72-c/auto_auto_28576181_1259623297514697_4444974912917995520_n1520191477_11520192613.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/erzen-rrustemi-iu-dedikon-nenave-te.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/erzen-rrustemi-iu-dedikon-nenave-te.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy