Fëmijët e familjes Jashari që u vranë nga serbët, mos i harroni kurrë dhe...

Po të mos vriteshin barbarisht nga policia serbe, këta fëmijë do të ishin sot gjallë, madje dhe nëna apo baballarë. Por jeta ju këput në mes para 20 vitesh, kishin kryer një “krim të tmerrshëm”, ishin kosovarë.

“Fëmijët e familjes Jashari që u vranë nga serbët. Nga kjo fotografi shpëtoi vetëm Besarta Jashari. Të gjithë të tjerët u vranë 20 vjet më parë. Nuk ka krahasim për kontributin dhe simbolikën e kësaj familje për pavarësinë e Kosovës. Mos i harroni kurrë”, shkruan Ruben Avxhiu./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9280,Camëri,119,Editorial,2037,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1475,Iliridë,289,Kosovë,2694,Kulture,723,Luginë,62,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Fëmijët e familjes Jashari që u vranë nga serbët, mos i harroni kurrë dhe...
Fëmijët e familjes Jashari që u vranë nga serbët, mos i harroni kurrë dhe...
Fëmijët e familjes Jashari që u vranë nga serbët, mos i harroni kurrë
https://3.bp.blogspot.com/-EUzFzYb3bIQ/Wp2E-RB6PhI/AAAAAAAAUAU/nJX-ypWjcMURGHwstmqQc8-eRhnvLpp-wCLcBGAs/s640/Screen-Shot-2018-03-05-at-2.18.01-e-pasdites-660x480.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-EUzFzYb3bIQ/Wp2E-RB6PhI/AAAAAAAAUAU/nJX-ypWjcMURGHwstmqQc8-eRhnvLpp-wCLcBGAs/s72-c/Screen-Shot-2018-03-05-at-2.18.01-e-pasdites-660x480.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/femijet-e-familjes-jashari-qe-u-vrane.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/femijet-e-familjes-jashari-qe-u-vrane.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy