Firmosi marrëveshjen që e rrëzoi Kushtetuesja, Basha: Nuk pranojmë pazare për Detin!

Kryetari i PD, Lulzim Basha tha se opozita e ka shprehur qëndrimin e saj në lidhje me negociatat me Greqinë. Gjatë një bashkëbisedimi me gazetarë për ekonominë, kreu i demokratëve tha se ata duan një marrëdhënie miqësore me Greqinë dhe zgjidhje të çështjeve, por nuk pranojnë pazare në kurriz të Shqipërisë.

Basha tha se kanë kërkuar sqarime nga ministria e Jashtëm, por nuk kanë marrë asnjë përgjigje, i vetmi informacion tha Basha, na ka ardhur nga pala greke.

Basha: Së pari PD nuk hesht, sot kemi thirru në komision të punëve të jashtme Bushatin. Ky është një nga aktet që PD ka ndërmarrë. Natyrisht edhe Sali Berisha ka qenë dhe është i PD. Por po ju them që PD jo vetëm që nuk ka heshtur por ka qenë në ballë të transparencës. Ne duam marrëdhënie të mira fqinjësore me Greqinë, ne duam dhe jemi të interesuar të zgjidhim problemet e pazgjidhura, por ne jemi kundër çdo pazari dhe nuk do të pranojmë kurrë një pazar në kurriz të interesave të Shqipërisë.

Në këtë kuadër kemi kërkuar prej ditës së parë transparencën që nuk vjen, kemi kërkuar sqarime sepse të vetmet informacione i kemi marrë nga pala greke dhe këto sqarime nuk vijnë, përkundrëazi përballemi me gënjeshtra.

Sot mohojnë që kanë negociuar , ndërkohë që po të shikoni arkivat thonë që negociatat kanë nisur, kanë vazhduar kanë kulmuar në Kretë dhe pastaj në Korcë, që në stafet e negociatave ka persona të nivelit teknik dhe të gjitha këto janë bërë ne shkelje të plotë të vendimit të Gjykatës Kushtetuese, shkelje flagrante të përcaktimeve që Gjykata Kushtetuese ka përcaktuar në vendimin e saj në raport me tentativën për negociata dhe marrëveshjen e 2009. Pozicioni ynë është i qartë, pozicioni është mbajtur në të gjitha nivelet e larta./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7975,Camëri,108,Editorial,1712,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1289,Iliridë,251,Kosovë,2377,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Firmosi marrëveshjen që e rrëzoi Kushtetuesja, Basha: Nuk pranojmë pazare për Detin!
Firmosi marrëveshjen që e rrëzoi Kushtetuesja, Basha: Nuk pranojmë pazare për Detin!
https://1.bp.blogspot.com/-kes2t9eHH08/WpfYqXT7UVI/AAAAAAAACwI/j5C6KT8IjLoLXVNl5glnhH1B9EanaUKMQCLcBGAs/s640/basha-bakojanis-beri-karaman.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-kes2t9eHH08/WpfYqXT7UVI/AAAAAAAACwI/j5C6KT8IjLoLXVNl5glnhH1B9EanaUKMQCLcBGAs/s72-c/basha-bakojanis-beri-karaman.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/firmosi-marreveshjen-qe-e-rrezoi.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/firmosi-marreveshjen-qe-e-rrezoi.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy