Foto/ Djaloshi shqiptar shpallet kampion europe në bilardo

Djaloshi shqiptar, Eklent Kaçi i ka mahnitur të gjithë sot në “Euro Tour-in” e radhës të bilardos që u zhvillua në Treviso në Itali dhe rezultati i arritur prej tij ishte historik.

Kaçi arriti të triumfonte përballë 9 kundërshtarëve duke u shpallur edhe kampioni i Europës.

Në duelin e fundit ai mundi Albin Jr Ouschannjën, një emër i madh i bilardos, që renditet i treti në renditjen e përgjithshme të Euro Tour-eve, ndërkohë që ka fituar edhe titullin kampion bote në vitin 2016.

Kaçi e nisi mirë, duke e çuar ndeshjen deri në 8-2. Austriaku rikuperoi deri në 8-5, por vetëm aq, pasi bilardisti shqiptar u tregua i saktë në lojën e radhës dhe me rezultatin 9-5 fitoi Euro Tour-in për herë të parë.

Një rezultat historik, që në fakt pritej nga dita në ditë, duke parë ecurinë e mirë të Kaçit, që sot është një bilardistët më të mirë në planet./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Foto/ Djaloshi shqiptar shpallet kampion europe në bilardo
Foto/ Djaloshi shqiptar shpallet kampion europe në bilardo
https://2.bp.blogspot.com/-YsTAscyOJzE/WptgYI31JWI/AAAAAAAADA0/W1AsD0w3OuQehTzxHWZiCNxoYYgZaBnJwCLcBGAs/s640/img_1400-671x381.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-YsTAscyOJzE/WptgYI31JWI/AAAAAAAADA0/W1AsD0w3OuQehTzxHWZiCNxoYYgZaBnJwCLcBGAs/s72-c/img_1400-671x381.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/foto-djaloshi-shqiptar-shpallet-kampion.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/foto-djaloshi-shqiptar-shpallet-kampion.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy