Foto/ Stadiumi “Qemal Stafa” drejt transformimit. Ja deri ku kanë arritur punimet

Në qershor të vitit 2016 ka nisur ndërtimi për stadiumin e Qemal Stafa.

Me fillimin e punimeve u premtua nga kryeministri Edi Rama se stadiumi do të jetë gati në fillim të vitit 2018.

Por, nga situata në terren, shihet se ende ka shumë punë për të bërë.

Në fotot e shkrepura nga CNA.al vërehet se po punohet për ndërtimin e shkallëve, ku do të qëndrojnë tifozë.

Kompleksi i ri do të jetë me një sipërfaqe prej 43.000 metra katrore (duke përfshirë 25.000 metra katror me funksione të dedikuara për stadiumin, 10.000 metra katror për zyra dhe 8.000 metra katror komercialë), është parashikuar si një strukturë e integruar.
Stadiumi i ri do të zëvendësojë stadiumin “Qemal Stafa”, të ndërtuar fillimisht në vitin 1946 dhe të rinovuar më vonë në 1974.

Stadiumi është i vendosur në një zonë historike të qytetit të Tiranës, pak kilometra nga qendra, në një nga zonat më interesante të kryeqytetit shqiptar./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11531,Camëri,133,Editorial,2631,Ekonomi,714,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1834,Iliridë,381,Kosovë,3513,Kulture,928,Luginë,78,Moti,2,Politik,2334,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,681,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Foto/ Stadiumi “Qemal Stafa” drejt transformimit. Ja deri ku kanë arritur punimet
Foto/ Stadiumi “Qemal Stafa” drejt transformimit. Ja deri ku kanë arritur punimet
https://4.bp.blogspot.com/-MYKvJwazSJ8/WqcYJrpilKI/AAAAAAAADw4/wLHshBk7LGMVzLzhxRdSRZHU_0jVJbY4wCLcBGAs/s640/stadiumi-3-e1520870907745.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-MYKvJwazSJ8/WqcYJrpilKI/AAAAAAAADw4/wLHshBk7LGMVzLzhxRdSRZHU_0jVJbY4wCLcBGAs/s72-c/stadiumi-3-e1520870907745.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/foto-stadiumi-qemal-stafa-drejt.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/foto-stadiumi-qemal-stafa-drejt.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy