FOTOT/ Ja si do të duket sheshi monumental në fund të Bulevardit të Ri

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka zbuluar imazhet se si do të duket sheshi monumental në fund të Bulevardit të Ri, i cili do të jetë një oaz qetësie falë hapësirave çlodhëse.

“Ja si do duket sheshi monumental në fund të Bulevardit të Ri. Nga këtu tek Nënë Tereza 4km, shtylla kurrizore e Tiranës moderne”, shkruan Veliaj në postimin e tij në Facebook.

Në pjesën fundore të Bulevardit të ri, do të ndërtohet përgjatë lumit të Tiranës një hapësirë pedonale për qytetarët, si dhe hapësira të posaçme ku qytetarë të mund të kalojnë kohën e tyre me aktivitete të ndryshme socialkulturore.

Krijimi i parqeve në të dyja anët e lumit, si edhe i hapësira të tjera çlodhëse, do ta kthejnë sheshin e ri monumental në fund të Bulevardit të Ri, një pikë reference për jetën e përditshme urbane të fëmijëve, të të rriturve dhe të moshuarve

Në këtë mënyrë, pas sheshit “Nënë Tereza”, bulevardi do të ketë edhe një tjetër mbyllje ceremoniale shumë dinjitoze që do të kulmojë me këtë hapësirë të re të gjelbër të ndërthurur me rrjedhën e Lumit Tirana./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: FOTOT/ Ja si do të duket sheshi monumental në fund të Bulevardit të Ri
FOTOT/ Ja si do të duket sheshi monumental në fund të Bulevardit të Ri
https://2.bp.blogspot.com/-IQBRlO_avUY/Wp3jyQ9rY4I/AAAAAAAADJM/L6Egy_vB0nE1OJhAmGDRGf6tv8dgWuSSACLcBGAs/s640/thumbnail-1-1.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-IQBRlO_avUY/Wp3jyQ9rY4I/AAAAAAAADJM/L6Egy_vB0nE1OJhAmGDRGf6tv8dgWuSSACLcBGAs/s72-c/thumbnail-1-1.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/fotot-ja-si-do-te-duket-sheshi.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/fotot-ja-si-do-te-duket-sheshi.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy