Fyen shqiptarët në Maqedoni, nis proces disiplinor ndaj Vardarit

Shqiptar i mirë, shqiptar i vdekur! Këto brohoritje si dhe shpalosja e pankartës me përmbajtje politike “44 Vasal, historia do t’ju mbajë mend përgjithmonë si tradhtarë”, e kanë ulur skuadrën e Vardarit në bankën e komisionit të Disiplinës pranë federatës maqedonase.

Komisioni garues pranë FFM-së, pas shqyrtimit të të gjitha raporteve nga ndeshja Vardar–Renova, e vlefshme për javën e 24-të, ia ka propozuar Komisionit të Disiplinës që të nisë proces disiplinor kundër skuadrës nga kryeqendra.

“Pas kompletimit të të gjitha materialeve, i kemi propozuar Komisionit të Disiplinës që të nis proces kundër Vardarit. Procesi disiplinor ka të bëjë me sjelljen e pahijshme të tifozëve”, – thonë nga FFM-ja.

Zyrtarët e ndeshjes Vardar–Renova, duke u thirrur në nenin 36 dhe 39 të Rregullores për gara, pas brohoritjeve dhe shpalosjes së pankartës me përmbajtje politike, për disa minuta e ndalën ndeshjen. Rregullorja e disiplinës së FFM-së, për rastet e përsëritura parasheh dyfishimin e dënimeve ndaj klubit./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7905,Camëri,108,Editorial,1689,Ekonomi,414,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2355,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1769,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Fyen shqiptarët në Maqedoni, nis proces disiplinor ndaj Vardarit
Fyen shqiptarët në Maqedoni, nis proces disiplinor ndaj Vardarit
https://4.bp.blogspot.com/-42dWJaWHCMI/WrMo9cIOMjI/AAAAAAAAEzk/lpq75CRfiPM3cG8SMG9HlrgppATRgaijwCLcBGAs/s640/vardar-696x404.png
https://4.bp.blogspot.com/-42dWJaWHCMI/WrMo9cIOMjI/AAAAAAAAEzk/lpq75CRfiPM3cG8SMG9HlrgppATRgaijwCLcBGAs/s72-c/vardar-696x404.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/fyen-shqiptaret-ne-maqedoni-nis-proces.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/fyen-shqiptaret-ne-maqedoni-nis-proces.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy