Gati për inaugurimin e bustit madhështor të Gjergj Kastriot Skënderbeut (FOTO-VIDEO)

Busti madhështor i Gjergj Kastrioti Skënderbeut, 8 metra i lartë, në Labinot të Elbasanit, i porositur dhe financuar nga biznesmeni Gjergj Luca dhe i realizuar nga mjeshtri i skulpturës Fiqiri Kasa ka përfunduar, shkruan KultPlus.

Bëhet e ditur se inaugurimi i këtij busti do të bëhet ditën e verës, më 14 mars. Gjithçka përkon edhe me 550 vjetorin e vdekjes së Skëndërbeut dhe me shpalljen e këtij viti si Viti i Skëndërbeut në trojet Mbarëkombëtare. Ky monument ngjan si diçka e përafërt me portretet e presidentëve në Amerikë të gdhendura në mal./ZgjohuShqiptar.info


NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11531,Camëri,133,Editorial,2631,Ekonomi,714,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1834,Iliridë,381,Kosovë,3513,Kulture,928,Luginë,78,Moti,2,Politik,2334,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,681,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Gati për inaugurimin e bustit madhështor të Gjergj Kastriot Skënderbeut (FOTO-VIDEO)
Gati për inaugurimin e bustit madhështor të Gjergj Kastriot Skënderbeut (FOTO-VIDEO)
Gati për inaugurimin e bustit madhështor të Gjergj Kastriot Skënderbeut (FOTO-VIDEO)
https://2.bp.blogspot.com/-ELFrQ6PTq04/WqfSKbwCz2I/AAAAAAAAUr8/bWnPFao1QhwY5U0T_HFzddMzKwUt9W2xQCLcBGAs/s640/28827379_10214109713689903_3765108545515410969_o.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-ELFrQ6PTq04/WqfSKbwCz2I/AAAAAAAAUr8/bWnPFao1QhwY5U0T_HFzddMzKwUt9W2xQCLcBGAs/s72-c/28827379_10214109713689903_3765108545515410969_o.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/gati-per-inaugurimin-e-bustit_13.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/gati-per-inaugurimin-e-bustit_13.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy