Gjekmarkaj: Shqiptarët nuk kanë shpresë, opozita pjesë e pushtetit

Në një intervistë për “Oktapod” me Turjan Hyskën, analisti Agron Gjekmarkaj ka komentuar situatën në të cilen ndodhet Partia Demokratike .

Gjekmarkaj theksoi se situatat që janë krijuar në PD i kanë krijuar Bashës kundërshtarë deri në kufijtë e armiqësisë.

“Basha është në një pozitë të vështirë, edhe duke qenë se është kryetar i opozitës sulmet i vijnë së pari nga pushteti. Situatat që janë në Partinë Demokratike atij i kanë krijuar kundërshtarë deri në kufijtë e armiqësisë. Ka një situatë bolente që zien në PD, dhe ai është përgjegjës kryesor për këtë. Kështu që është e natyrshme që të ketë shumë sulme përreth tij. Mendoj se është në një fazë që po merr sulme të merituara”, tha Gjekmarkaj.

Ai tha se ende po merremi me opozitën për faktin e vetëm sepse nuk po shohim që të krijojë shpresë, por po shfaqet si një pjesë dekadente e pushtetit.

“Zakonisht fajin e ka qeveria dhe ne duhet të merremi më shumë me të sesa me opozitën por, po merremi ende me opozitën për arsye sepse nuk po shohim që kjo opozitë të krijojë shpresë. Të jetë një alternative ndryshe nga pushteti. Ajo po shfaqet si një pjesë dekadente e pushtetit. Pra jo e denjë për të marrë vëmendjen e shqiptarëve në këtë moment.”- tha ndër të tjera Gjekmarkaj./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8358,Camëri,113,Editorial,1823,Ekonomi,448,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1360,Iliridë,259,Kosovë,2467,Kulture,661,Luginë,51,Moti,2,Politik,1818,Reportazh,164,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,498,Video,518,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Gjekmarkaj: Shqiptarët nuk kanë shpresë, opozita pjesë e pushtetit
Gjekmarkaj: Shqiptarët nuk kanë shpresë, opozita pjesë e pushtetit
https://3.bp.blogspot.com/-c-ZjW-I8YQ4/WqSLjEI1u1I/AAAAAAAADoY/-oAHqirAT_cyGkL46Pdy9UjB-3oxTH5SwCLcBGAs/s640/gjekmarkaj.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-c-ZjW-I8YQ4/WqSLjEI1u1I/AAAAAAAADoY/-oAHqirAT_cyGkL46Pdy9UjB-3oxTH5SwCLcBGAs/s72-c/gjekmarkaj.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/gjekmarkaj-shqiptaret-nuk-kane-shprese.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/gjekmarkaj-shqiptaret-nuk-kane-shprese.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy