Gjermania nesër e çon në Beograd zgjidhjen për Kosovën dhe Serbinë

Një delegacioni gjerman nesër do të udhëtojë në Serbi për të cuar konceptin e Berlinit për marrëveshjen obligative Kosovë – Serbi e cila do të nënshkruhet deri në fund të vitit.

Kjo është konfirmuar nga kryetari i Forumit për Marëdhënie Ndëretnike Dusan Janjiq i cili ka thënë se delegacioni gjerman do të përfaqësohet së paku në nivel të Sekretarit të Shtetit të MPJ’së së Gjermanisë.

Gjermania nesër e çon në Beograd zgjidhjen për Kosovën dhe Serbinë

„Zyrtarët nga Berlini arrijë me konceptin për marrëveshjen juridikisht obligative në të cilën thuhet se Serbia nuk duhet ta njohë pavarësinë e Kosovës, por i kërkohet që të mos e pengojë anëtarësimin e Kosovës në OKB dhe në organiztata ndërkombëtare“ ka thënë Janjiq./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Gjermania nesër e çon në Beograd zgjidhjen për Kosovën dhe Serbinë
Gjermania nesër e çon në Beograd zgjidhjen për Kosovën dhe Serbinë
Gjermania nesër e çon në Beograd zgjidhjen për Kosovën dhe Serbinë
https://4.bp.blogspot.com/-lxm0Na80CRM/WrLNTvqahWI/AAAAAAAAVNk/KFGPJlCdKNEbBjVCYZ-_JsivQ_h7E4TtACLcBGAs/s640/merkel_1521652557-9016717.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-lxm0Na80CRM/WrLNTvqahWI/AAAAAAAAVNk/KFGPJlCdKNEbBjVCYZ-_JsivQ_h7E4TtACLcBGAs/s72-c/merkel_1521652557-9016717.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/gjermania-neser-e-con-ne-beograd.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/gjermania-neser-e-con-ne-beograd.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy