Gjermania ‘vret’ shpresat e kosovarëve për vizat: Ka ende punë!

Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt uroi institucionet e vendit për ratifikimin e marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi, por tha se përsa i takon liberalizimit të vizave ka ende punë për t’u bërë.

Këto komente Heldt i bëri me rastin e nënshkrimit të Memorandum Mirëkuptimit në mes të Fondit Kosovar për Garantimin e Kredive dhe Qeverisë së Gjermanisë.

“Më lejoni që të filloj duke uruar Kosovën për vendimin e djeshëm. Ky vendim na tregon se duhet punuar për të mirën e qytetarëve dhe jo të shohim skena si ato të djeshmet me gazin lotsjellës. Sidoqoftë, përsa i takon liberalizimit të vizave ka ende punë për të bërë, por kemi bërë hapa të mëdhenj përpara në integrimin e Kosovës në Bashkimin Evropian.

Heldt tha se e ardhmja e Kosovës është në BE, rrugë gjatë së cilës nuk do t’i mungojë mbështetja e Gjermanisë./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8417,Camëri,113,Editorial,1845,Ekonomi,453,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1366,Iliridë,259,Kosovë,2483,Kulture,665,Luginë,51,Moti,2,Politik,1819,Reportazh,169,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,498,Video,524,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Gjermania ‘vret’ shpresat e kosovarëve për vizat: Ka ende punë!
Gjermania ‘vret’ shpresat e kosovarëve për vizat: Ka ende punë!
https://2.bp.blogspot.com/-zZWm6sU7P6c/WrREKuSHdxI/AAAAAAAAE34/S5r2mJ7dF9Yedd_AYwQNXta734qTH7geACLcBGAs/s640/hedel.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-zZWm6sU7P6c/WrREKuSHdxI/AAAAAAAAE34/S5r2mJ7dF9Yedd_AYwQNXta734qTH7geACLcBGAs/s72-c/hedel.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/gjermania-vret-shpresat-e-kosovareve.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/gjermania-vret-shpresat-e-kosovareve.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy