Gjesti i shqiptarit bën për vete një Gjermani të tërë… (FOTO)

Shqiptari nga Podujeva, i cili jeton në Berlin është personazhi pozitiv në artikullin e gazetës gjermane Bild.de.

Bild i ka kushtuar një artikull kryesor shqiptarit Albion Visoka, i cili me gjestin e tij human duke ju falur ushqim të pastrehëve në këto ditë të ftohta të dimrit, ka zgjuar interesimin e publikut vendas.


Visoka është pronar i një picerie, ne Berlin. Ai tani tek banorët vendas njihet si shqiptari, të cilin e thërrasin kudo ku ka njerëz të pastrehë ose që jetojnë në ambient të hapur, shkon iu dhuron ushqim dhe pije të nxehta.


“Njerëzit kanë nevojë për ndihmën tonë në këto temperatura, dhe shpresoj se mund të motivoj lokalet tjera që të ndihmojë edhe ata “, ka thënë ai.

Bild shkruan se si Albion Visoka u arratis nga Kosova me familjen e tij në 1997 në Gjermani.

“Babai i tij, Nasko Visoka 60 vjeç, është krijues i pasionuar picave në “Ceeser”, dhe e gjitha familja vepron si një ekip ne krijimin e picave. Për dy vjet, ata kanë furnizuar njerëzit e pastrehë në mjediset e hapura gjatë stinës së dimrit”, shkruan Bild.de./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10419,Camëri,133,Editorial,2355,Ekonomi,609,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1688,Iliridë,332,Kosovë,3078,Kulture,821,Luginë,71,Moti,2,Politik,2097,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,538,Video,620,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Gjesti i shqiptarit bën për vete një Gjermani të tërë… (FOTO)
Gjesti i shqiptarit bën për vete një Gjermani të tërë… (FOTO)
Gjesti i shqiptarit bën për vete një Gjermani të tërë… (FOTO)
https://1.bp.blogspot.com/-SkXYVXLIaAY/Wpz3il9gfyI/AAAAAAAAT84/OKVFQuqmRHQwQXxi_D9Q9B7dKsVfy3MTgCLcBGAs/s640/Screenshot_5-10.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-SkXYVXLIaAY/Wpz3il9gfyI/AAAAAAAAT84/OKVFQuqmRHQwQXxi_D9Q9B7dKsVfy3MTgCLcBGAs/s72-c/Screenshot_5-10.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/gjesti-i-shqiptarit-ben-per-vete-nje.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/gjesti-i-shqiptarit-ben-per-vete-nje.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy