Greqi, nis një operacion “fshesa” ndaj shqiptarëve të paligjshëm...

Autoritetet greke kanë intensifikuar operacionet për parandalimin e hyrjes dhe qëndrimit në territorin e vendit të emigrantëve të paligjshëm.

Vetëm në orët e fundit, në zonën e Janinës janë arrestuar 11 shtetas shqiptarë, si dhe personat që kishin marrë përsipër çuarjen e tyre në destinacionet përkatëse.

Në afëri të Delvinakit, pranë kufirit me Shqipërinë, patrullat policore kanë ndaluar pas një përndjekjeje një furgon në karrocerinë e të cilit ndodheshin gjashtë shtetas shqiptarë pa dokumente.

Drejtuesi i mjetit, një shtetas grek 41 vjeçar, e braktisi furgonin dhe u largua, ndërsa u shpall person në kërkim.

Gjashtë shtetasit shqiptarë, të moshës nga 25 deri 51 vjeç, do të dërgohen në prokurori.

Në një operacion tjetër, në rrugën Janinë-Kozani, 40 km nga pika kufitare e Kakavijës, u ndalua një automjet me drejtues një shtetas shqiptar të moshës 37 vjeç.

Pesë bashkatdhetarët që kishte për pasagjerë, dy meshkuj dhe tre femra, ishin që të gjithë pa dokumenta hyrjeje dhe qëndrimi, ndërsa ndaj njerit prej tyre ishte në fuqi masa e ndalimit të hyrjes në Greqi.

Policia thotë se drejtuesi i mjetit ishte ofruar t’i çonte në destinacion kundrejt pagesës.

Po ashtu edhe ne kufirin e kakavijes vetem diten e sotme policia ka kthyer rreth 27 shtetas shqiptare me pretendimin per mungese dokumentacioni. Duket ndoshta nga emisioni i fundit i Marin Memes i ka ngacmuar sadopak per te filluar kontrollet e rrepta kryesisht ndaj shqiptareve.

Po ashtu edhe në kufirin e kakavijës vetëm ditën e sotme policia ka kthyer rreth 27 shtetas shqiptarë me pretendimin për mungesë dokumentacioni. Duket ndoshta që nga emisioni i fundit i Marin Memës i ka ngacmuar sadopak për të filluar kontrollet e rrepta kryesisht ndaj shqiptarëve./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7975,Camëri,108,Editorial,1712,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1289,Iliridë,251,Kosovë,2377,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Greqi, nis një operacion “fshesa” ndaj shqiptarëve të paligjshëm...
Greqi, nis një operacion “fshesa” ndaj shqiptarëve të paligjshëm...
Greqi, nis një operacion “fshesa” ndaj shqiptarëve të paligjshëm...
https://2.bp.blogspot.com/-VfpmExYo-OE/Wp2IVSv1wkI/AAAAAAAAUAg/9VzHxaVzJ5AdhtI3z2F7v04DnQMWqP5RwCLcBGAs/s640/greqi--730x480.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-VfpmExYo-OE/Wp2IVSv1wkI/AAAAAAAAUAg/9VzHxaVzJ5AdhtI3z2F7v04DnQMWqP5RwCLcBGAs/s72-c/greqi--730x480.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/greqi-nis-nje-operacion-fshesa-ndaj.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/greqi-nis-nje-operacion-fshesa-ndaj.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy