Historiani i vjetër grek e thotë me zë dhe figurë: Shqiptarët janë të parët e tokës sonë! (VIDEO)

Më në fund një prej emrave më të shquar të Greqisë e ka thënë me zë dhe figurë se shqiptarët kanë qenë të parët në Ballkan, madje edhe në trojet greke.

Konstantinos Pangalis ka dhënë një intervistë në televizionin “Alter”, ka tronditur keq opinionin publik në Greqi ndërsa ka folur për identitetin e grekëve të sotëm dhe shqiptarëve.

Pangalis theksoi ndër të tjera, se shqiptarët janë të parët e kësaj toke dhe se historia e sotme greke nuk ka lidhje me të dikurshmen.

Këto dhe të tjera detaje ndiqini në këtë bashkëbisedim për televizion ‘Alter’.

/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9311,Camëri,120,Editorial,2039,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1477,Iliridë,289,Kosovë,2697,Kulture,724,Luginë,62,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,521,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Historiani i vjetër grek e thotë me zë dhe figurë: Shqiptarët janë të parët e tokës sonë! (VIDEO)
Historiani i vjetër grek e thotë me zë dhe figurë: Shqiptarët janë të parët e tokës sonë! (VIDEO)
Historiani i vjetër grek e thotë me zë dhe figurë: Shqiptarët janë të parët e tokës sonë!(VIDEO)
https://1.bp.blogspot.com/-zaWTcmuXeGw/WraZpTE63kI/AAAAAAAAVb8/zNwZIP81W7MLtj6A7CnI51IDL191g1S-wCLcBGAs/s640/alter.png
https://1.bp.blogspot.com/-zaWTcmuXeGw/WraZpTE63kI/AAAAAAAAVb8/zNwZIP81W7MLtj6A7CnI51IDL191g1S-wCLcBGAs/s72-c/alter.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/historiani-i-vjeter-grek-e-thote-me-ze_24.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/historiani-i-vjeter-grek-e-thote-me-ze_24.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy