Hüsrev Tabak: 50 deputetë në Parlamentin turk janë shqiptarë

“Shqiptarët në Turqi po zgjohen, Kushtetuta e re e Turqisë t’u kushtojë vëmendje përcjell shigjeta.net

Hüsrev Tabak, zëvëndës presidenti CESRAN (Qendrës Strategjike për Kërkime dhe Analiza), në një analizë botuar në gazetën më të madhe turke Today’s Zaman i kushton vëmendje deklaratës së ish futbollistit të famshëm Hakan Şükür, i cili deklaroi që ishte shqiptar. Tabak përshkruan shkurt marrëdhëniet turko-shqiptare në vite, dhe thekson se shqiptarët në Turqi tashmë po zgjohen.

Sipas tij Turqia duhet ti kushtojë shjumë rëndësi shqiptarëve, sepse sipas tij ata tashmë shqiptarët janë grupi i tretë etnik më i përfaqësuar në Parlament, megjithëse përkatësia e tyre politike nuk ndjek një linjë etnike.

Nga Hüsrev Tabak*/Shigjeta.net/ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9263,Camëri,117,Editorial,2031,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,288,Kosovë,2688,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Hüsrev Tabak: 50 deputetë në Parlamentin turk janë shqiptarë
Hüsrev Tabak: 50 deputetë në Parlamentin turk janë shqiptarë
https://2.bp.blogspot.com/-PcdE1610kI8/Wqf5QMb1C1I/AAAAAAAAUt4/D2wTcaOOEeYBSzyjMJjAbMYnn_Q8rHNSQCLcBGAs/s640/Parlamenti-turk-960x480.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-PcdE1610kI8/Wqf5QMb1C1I/AAAAAAAAUt4/D2wTcaOOEeYBSzyjMJjAbMYnn_Q8rHNSQCLcBGAs/s72-c/Parlamenti-turk-960x480.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/husrev-tabak-50-deputete-ne-parlamentin.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/husrev-tabak-50-deputete-ne-parlamentin.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy