Integrimi, Mogherini: Nëse rrëzohet Shqipëria apo Ballkani, dëmtohet edhe BE

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Frederica Mogherini, thotë se nëse Shqipëria apo Ballkani Perëndimor rrëzohet, nuk është aspak në interes jo vetëm të këtyre vendeve por edhe të Bashkimit Evropian.

Gjatë një fjale në takimin e miqve të Shqipërisë në BE, ku mori pjesë edhe kryeministri Edi Rama, Mogherini theksoi se vendet e rajonit nuk duhet të humbasin mundësinë e integrimit.

“Rreziku i të mos ecurit përpara është të rrëzohemi dhe nëse rrëzohet Shqipëria apo Ballkani Perëndimor nuk është aspak në interes të rajonit, aspak në interes të BE. Kjo është shumë e qartë për mua.

Në Ballkan kam mësuar se gjërat mund të ecin shumë mirë shumë shpejt dhe mund të shkojnë shumë keq shumë shpejt.

Zgjedhja me të cilën ne përballemi si institucione është e qartë; që do të thotë nuk duam të humbim rezultatet e një pune të përbashkët të shumë viteve.

Të mos humbasim mundësinë që kemi dhe momenti është tani.

Do ta përmbyll duke thënë, së pari për të pasur një rekomandim të pakushtëzuar për Shqipërinë dhe jo vetëm për Shqipërinë dhe së dyti, dhe për të bërë që KE të vendosë në qershor të çelë negociatat dhe më pas do të fillojë“, tha Mogherini./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Integrimi, Mogherini: Nëse rrëzohet Shqipëria apo Ballkani, dëmtohet edhe BE
Integrimi, Mogherini: Nëse rrëzohet Shqipëria apo Ballkani, dëmtohet edhe BE
https://3.bp.blogspot.com/-EiqnV_lcz34/WrHBFmOA76I/AAAAAAAAEwE/ZnKOQz-O9x4WVsPv4NXrgbcPMlczBDhKwCLcBGAs/s640/Rama-Mogherini.png
https://3.bp.blogspot.com/-EiqnV_lcz34/WrHBFmOA76I/AAAAAAAAEwE/ZnKOQz-O9x4WVsPv4NXrgbcPMlczBDhKwCLcBGAs/s72-c/Rama-Mogherini.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/integrimi-mogherini-nese-rrezohet.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/integrimi-mogherini-nese-rrezohet.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy