Interpol mund të rikthejë fletarrestet ndaj Haradinajt dhe Thaçit

Interpol mund të rikthejë fletarrestet ndaj kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj dhe presidentit Hashim Thaçi. Së fundmi është raportuar se Interpol ka hequr nga lista e fletarresteve rreth 20 ish pjesëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, përfshirë edhe atë ndaj kryeministrit aktual të Kosovës Ramush Haradinaj dhe presidentit të Kosovës, Hashim Thaqi.

Mirëpo duket se ky vendim do të anulohet shumë shpejt, kjo për shkak të ankesës që ka bërë Serbia në lidhje me këtë vendim, duke pretenduar shkeljen e procedurave me rastin e largimit të këtyre emrave nga kjo listë.

Siç raportojnë mediat serbe, me rastin e marrjes së këtij vendimi për largimin e këtyre emrave nga lista e Interpolit, janë anashkaluar procedurat dhe rregullat, respektivisht është anashkaluar komisioni kompetent i kësaj organizate.

Për këtë kishte reaguar menjëherë ministria e punëve të brendshme e Serbisë, duke bërë ankesë në Komitetin ekzekutiv të Interpolit. Burimet serbe thonë se pritet të Komiteti Ekzekutiv qysh në mbledhjen e radhës, e cila mbahet brenda disa ditëve, do ta pranoj ankesën e Serbisë dhe të gjithë emrat e larguar do të futen sërish në sistem, çka nënkupton se zyrtarët kosovarë të përfshirë në këtë listë, mund të arrestohen sërish posa e lëshojnë Kosovën./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Interpol mund të rikthejë fletarrestet ndaj Haradinajt dhe Thaçit
Interpol mund të rikthejë fletarrestet ndaj Haradinajt dhe Thaçit
https://2.bp.blogspot.com/-oPaHdpuiKG4/Wpn9wfm3q8I/AAAAAAAAC7Q/TgUk3wCMol4r7WuPlBcwYglTWphlzaDLwCLcBGAs/s640/auto_hashimramush6661484033674.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-oPaHdpuiKG4/Wpn9wfm3q8I/AAAAAAAAC7Q/TgUk3wCMol4r7WuPlBcwYglTWphlzaDLwCLcBGAs/s72-c/auto_hashimramush6661484033674.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/interpol-mund-te-riktheje-fletarrestet.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/interpol-mund-te-riktheje-fletarrestet.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy