Intervista e rrallë e Hamëz Jasharit për mediet serbe para sulmit në Prekaz (VIDEO)

Pa ju trembur syri, bile edhe në gjuhën serbe që ta kuptojnë, Hamëz Jashari kishte dhënë një intervistë për mediet serbe pak para sulmit të 5, 6 dhe 7 marsit të vitit 1998.

Në këtë intervistë, Hamza kishte thënë se në tokat e Kosovës nuk kishte serbë më herët dhe se shqiptarët janë popull autokton, transmeton Magazina.al.

”Vetëm i çmenduri mund të niset drejt tokës së Kosovës kur e di se kjo hapësirë është dhe ka qenë gjithmonë tokë etnike shqiptare”, dëgjohet duke thënë heroi Hamëz Jashari në këtë intervistë të rrallë.

Ai më tej bën të qartë se serbët kanë ardhur në Kosovë vetëm pas vitit 1928.
Për më shumë Magazina.al, ju sjell pjesë nga kjo intervistë./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7893,Camëri,108,Editorial,1681,Ekonomi,412,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2349,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1765,Reportazh,152,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,492,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Intervista e rrallë e Hamëz Jasharit për mediet serbe para sulmit në Prekaz (VIDEO)
Intervista e rrallë e Hamëz Jasharit për mediet serbe para sulmit në Prekaz (VIDEO)
https://3.bp.blogspot.com/-eJfp6bLNChg/Wp33-ua-oqI/AAAAAAAADOE/f70FN9aU5HMl13v1BfyR0B8YhWWJAX4QgCLcBGAs/s640/i_1520246313-3767340-1.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-eJfp6bLNChg/Wp33-ua-oqI/AAAAAAAADOE/f70FN9aU5HMl13v1BfyR0B8YhWWJAX4QgCLcBGAs/s72-c/i_1520246313-3767340-1.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/intervista-e-rralle-e-hamez-jasharit.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/intervista-e-rralle-e-hamez-jasharit.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy