Ja nga cilat vende mund të udhëtojnë pa viza drejt Shqipërisë

Shtetasit nga nëntë vende të ndryshme të botës, duke filluar nga muaji prill deri në muajin tetor do të hyjnë në Shqipëri pa viza.

“Në aneksin nr.3, “Lista e shteteve, shtetasit e të cilave hyjnë pa viza në Republikën e Shqipërisë dhe çfarë dokumenti duhet të paraqesin”, që i bashkëlidhet vendimit nr.513, datë 13.6.2013, të Këshillit të Ministrave, të ndryshuar, shtohen fjalët “… Rusi, Arabi Saudite, Bjellorusi, Gjeorgji, Katar, Oman, Tajlandë, Kinë dhe Bahrejn, me dokumentin pasaportë, për periudhën 1 prill deri më 31 tetor 2018.”. Ngarkohen Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme dhe Ministria e Brendshme për zbatimin e këtij vendimi. Ky vendim hyn në fuqi pas botimit në “Fletoren zyrtare”.”, thuhet në vendimin e qeverisë së miratuar gjatë mbledhjes së sotme.

Kjo masë do të shërbejë që vendi të tërheqë më shumë turistët e huaj që dëshirojnë të vizitojnë Shqipërinë, që sigurisht do të rrisë edhe të ardhurat për buxhetin e shtetit, por edhe një përmirësim të imazhit të vendit përtej kufijëve./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9312,Camëri,120,Editorial,2039,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1477,Iliridë,289,Kosovë,2697,Kulture,724,Luginë,62,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,521,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ja nga cilat vende mund të udhëtojnë pa viza drejt Shqipërisë
Ja nga cilat vende mund të udhëtojnë pa viza drejt Shqipërisë
https://3.bp.blogspot.com/-iyW2TFWLW8E/WrMrk7j3esI/AAAAAAAAE0g/hFGNU4kZsrIpkIeyGYadHez9o8EDXlI4wCLcBGAs/s640/udhetaret-680x365_c-678x365.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-iyW2TFWLW8E/WrMrk7j3esI/AAAAAAAAE0g/hFGNU4kZsrIpkIeyGYadHez9o8EDXlI4wCLcBGAs/s72-c/udhetaret-680x365_c-678x365.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/ja-nga-cilat-vende-mund-te-udhetojne-pa.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/ja-nga-cilat-vende-mund-te-udhetojne-pa.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy