Ja se si që në raundin e dytë, Kristian Prenga mposht kampionin e Kanadasë me nokaut (Video)

Një tjetër sukses i boksierit shqiptar Kristian Prenga, që po ngjit shkallët e boksit profesionist në peshat e rënda. Këtë Prenga e tregoi duke e dominuar në të gjitha drejtimet duelin përballë kampionit të Kanadasë, Tim Chemelli.

Sfida e zhvilluar në “Toronto Covention Center” nisi menjëherë e zjarrtë, me dy luftëtarët që shkëmbyen goditje, megjithatë, në mbyllje të raundit fillestar, 27- vjeçari nga Mirdita bëri diferencën me fuqinë e tij.


Një goditje e saktë e Prengës e rrëzoi në tapet boksierin kandaez, i cili, me vështirësi, arriti të ringrihej.

Raundi i dytë ishte vendimtar për fitoren e mrekullueshme të Prengës, pasi, reagimit fillestar të Chemellit, iu kundërpërgjigj me një goditje “knock-out”-i.

E majta e boksierit shqiptar rezultoi e papërballueshme për kundërshtarin e tij. Një fitore e ardhur nëpërmjet një paraqitjeje fantastike dhe nën entuziazmin e shumë tifozëve shqiptarë, të cilët ndodheshin në “Toronto Convention Center” për të mbështetur Kristian Prengën.


Për djaloshin nga Mirdita, i cili zotëron dy tituj kampion Europe dhe një kampion bote në kickbox, kjo ishte fitorja e 8-të në boksin profesionist, ku 3 prej të cilave kanë ardhur me “knock-out” teknik./ZgjohuShqiptar.info


KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8009,Camëri,109,Editorial,1724,Ekonomi,424,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2382,Kulture,632,Luginë,49,Moti,2,Politik,1780,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,494,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ja se si që në raundin e dytë, Kristian Prenga mposht kampionin e Kanadasë me nokaut (Video)
Ja se si që në raundin e dytë, Kristian Prenga mposht kampionin e Kanadasë me nokaut (Video)
https://1.bp.blogspot.com/-ZZtl3wa7s5E/Wrja9UWJY7I/AAAAAAAAVjc/j8HCEdeYPR8RO-6TMK4fVpOwpT_voNHOQCLcBGAs/s640/prenga.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-ZZtl3wa7s5E/Wrja9UWJY7I/AAAAAAAAVjc/j8HCEdeYPR8RO-6TMK4fVpOwpT_voNHOQCLcBGAs/s72-c/prenga.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/ja-se-si-qe-ne-raundin-e-dyte-kristian.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/ja-se-si-qe-ne-raundin-e-dyte-kristian.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy