Jeremiq: Serbia ia ka ofruar Thaçit Luginën e Preshevës në këmbim për veriun e Kosovës

Kryetari i Partisë Popullore dhe ish ministër i Jashtëm i Serbisë Vuk Jeremiq ka deklaruar sot se presidenti serb Aleksandar Vuçiq presidentit të Kosovës Hashim Thaçit fshehtazi ia ka ofruar këmbimin e jugut të Serbisë, respektivisht Luginën e Preshevës, me veriun e Kosovës.

“Nuk e njoftova publikun për udhëtimin e Vuçiqit në Nju-Jork për shkak të ndonjë animoziteti personal, por për shkak se momentalisht po vendosen punët rreth Kosovës, përderisa ai bën darka sekrete me Hashim Thaçin dhe askush s’e di se për çka bisedojnë. Qytetarët, së këndejmi, kanë shumë arsye për të qenë të brengosur”, ka deklaruar Jeremiq për televizionin serb Nasha TV.

Ish-shefi i diplomacisë serbe ka përkujtuar se Vuçiqi ka thënë se as vetë nuk beson se do të formohet Asociacioni i Komunave Serbe në Kosovë.

“Pse, pra, i dha numrin ndërkombëtar telefonik Kosovës dhe e shkatërroi sistemin juridik në Veri? A ashtu bëheshkan negociatat për interesat kombëtare serbe”, ka pyetur Jeremiq./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8413,Camëri,113,Editorial,1843,Ekonomi,453,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1366,Iliridë,259,Kosovë,2482,Kulture,665,Luginë,51,Moti,2,Politik,1819,Reportazh,168,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,498,Video,524,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Jeremiq: Serbia ia ka ofruar Thaçit Luginën e Preshevës në këmbim për veriun e Kosovës
Jeremiq: Serbia ia ka ofruar Thaçit Luginën e Preshevës në këmbim për veriun e Kosovës
https://4.bp.blogspot.com/-vrK-EC_83eo/WrahrJh8kcI/AAAAAAAAVcM/50SjeEq8aeIYb_oiTp-vtBX5nz-OywiFQCLcBGAs/s640/jeremiq.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-vrK-EC_83eo/WrahrJh8kcI/AAAAAAAAVcM/50SjeEq8aeIYb_oiTp-vtBX5nz-OywiFQCLcBGAs/s72-c/jeremiq.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/jeremiq-serbia-ia-ka-ofruar-thacit.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/jeremiq-serbia-ia-ka-ofruar-thacit.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy