Jo vetëm festë: Gratë shqiptare protestojnë, u bëjnë apel institucioneve për solidaritet

Jo vetëm festë e gëzim.

Dhjetëra gra nga organizata të ndryshme zhvilluan sot një marshim protestë në Tiranë, duke apeluar institucionet për më shumë solidariret ndaj grave.

“Barazi dhe dinjitet”,”Respektim rigoroz i urdhrave të mbrojtjes”, “Parandalim i martesave të hershme”, ishin disa nga mesazhet që u përcollën.

“Kërkojmë barazi dhe dinjitet për gratë rome dhe egjiptiane”, u shpreh përfaqësuesja e Rrjetit të Grave Rome.

Marshimi ka nisur nga sheshi “Skënderbej” në qendër të Tiranës dhe është zhvendosur përgjatë bulevardit. Protestueset mbanin parulla e pankarta që përcillnin mesazhe të ndryshme, për barazi gjinore, kundër dhunës ndaj grave, parandalim të martesave në moshë të hershme etj.

Gratë dhe vajzat protestuese e kanë ndaluar për disa minuta këtë marshim para selisë së Kryeministrisë, ku me simbolikën e bilbilave dhe parullat që mbanin në duar, apeluan vëmendjen e shtetit për të drejtat e grave./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9222,Camëri,117,Editorial,2023,Ekonomi,506,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1466,Iliridë,286,Kosovë,2668,Kulture,719,Luginë,61,Moti,2,Politik,1896,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Jo vetëm festë: Gratë shqiptare protestojnë, u bëjnë apel institucioneve për solidaritet
Jo vetëm festë: Gratë shqiptare protestojnë, u bëjnë apel institucioneve për solidaritet
https://2.bp.blogspot.com/-n1yslKQfMBM/WqHZreXm4gI/AAAAAAAADbk/ijnDGR-GnZkdewsK1NLgwN37S3USk8MQwCLcBGAs/s640/PROTESTA-E-GRAVE-1280x720-933x445.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-n1yslKQfMBM/WqHZreXm4gI/AAAAAAAADbk/ijnDGR-GnZkdewsK1NLgwN37S3USk8MQwCLcBGAs/s72-c/PROTESTA-E-GRAVE-1280x720-933x445.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/jo-vetem-feste-grate-shqiptare.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/jo-vetem-feste-grate-shqiptare.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy