Kabo: Basha nuk ka diplomë. Po ia gjetët, unë kërkoj falje publike

Filozofi dhe sociologu i njohur Përparim Kabo këtë të enjte në emisionin “Debati” i është kundërvënë kryetarit të PD, Lulzim Basha duke e quajtur atë mashtrues.

Sipas tij, Lulzim Basha ka mashtruar për arsimimin e tij, dhe këtë e tregon me shmangien që i bën trajtimit të zhvillimit ekonomik të Shqipërisë.

“Lul Basha për mendimin tim nuk është as politikan, as i ri. Është njeri i mbaruar. As mos mbani shpresë. Ai nuk ka asnjë ide nga ekonomia. E keni dëgjuar ndonjëherë të flasë për zhvillimin ekonomik të vendit? Nuk e ka marrë diplomën akoma. Ka studiuar në Hollandë, por hyni në rrjet. Po e gjete diplomën e atij unë do vij të kërkoj falje publike.”

Kabo nuk ngurroi ta krahasonte Bashën me mjekun Hamdi Sulçe. Sipas tij, ky i fundit edhe pse kishte kryer studimet në Harward, kurrë nuk e deklaroi.

“Kishte mbaruar Harwardin për mjekësi dhe erdhi këtu, dhe emisionin “Nëna dhe fëmija” e filloi që në kohën e Zogut. Dhe këta mburren… Për çfarë mburren këta?”, është shprehur Kabo përballë gazetarit Roland Qafoku./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9280,Camëri,119,Editorial,2037,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1475,Iliridë,289,Kosovë,2694,Kulture,723,Luginë,62,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Kabo: Basha nuk ka diplomë. Po ia gjetët, unë kërkoj falje publike
Kabo: Basha nuk ka diplomë. Po ia gjetët, unë kërkoj falje publike
https://2.bp.blogspot.com/-9xjOuEcmBmM/WqMWJOA_7_I/AAAAAAAADfE/g_KS9dIbKu459TfyuVfThUMuCxdqoE2tgCLcBGAs/s640/pap-kabo-photo-fate-velaj-2011-bthmb-c1200x600-768x384-905x395.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-9xjOuEcmBmM/WqMWJOA_7_I/AAAAAAAADfE/g_KS9dIbKu459TfyuVfThUMuCxdqoE2tgCLcBGAs/s72-c/pap-kabo-photo-fate-velaj-2011-bthmb-c1200x600-768x384-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/kabo-basha-nuk-ka-diplome-po-ia-gjetet.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/kabo-basha-nuk-ka-diplome-po-ia-gjetet.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy