Kërkonin një Kosovë pa simbole, Federata Europiane e Handbollit “çmend” serbët

Shteti organizues, Serbia kishte lajmëruar Federatën Europiane të Handbollit se nuk do të lejonte simbolet apo himnin e Kosovës në këtë kompeticion, por nuk e kishin parashikuar se EHF do të dilte kundra këtij vendimi.

Ata kishin marrë masat që në asnjë mënyrë të mos ngrihej flamuri apo të këndohej himni i Kosovës në turneun U-17 të Handbollit që organizohet në Serbi. Pjesëmarrësit në të janë Kosova, Norvegjia dhe Sllovakia.

Federata Europiane e Handbollit ka qenë absolutisht kundër vendimit të Serbisë, dhe ka urdhëruar që në këtë turne Kosova nuk do mbajë asnjë flamur tjetër përveçse të sajën.

Ky urdhër i prerë i ka tërbuar mediat serbe, të cilat shkruajnë “një pseudo-shtet si Kosova”.

Edhe pse serbët kishin si pretekst se shteti i tyre nuk e njeh Kosovën, kjo nuk është marrë aspak në konsideratë nga EHF që u mbështet në një zgjidhje të drejtë./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8009,Camëri,109,Editorial,1724,Ekonomi,424,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2382,Kulture,632,Luginë,49,Moti,2,Politik,1780,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,494,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Kërkonin një Kosovë pa simbole, Federata Europiane e Handbollit “çmend” serbët
Kërkonin një Kosovë pa simbole, Federata Europiane e Handbollit “çmend” serbët
Kërkonin një Kosovë pa simbole, Federata Europiane e Handbollit “çmend” serbët
https://2.bp.blogspot.com/-WiR-zt2Os3g/Wq1c7s1nZ5I/AAAAAAAAU9o/IKiaAzgiPZ8lz4xuxxqBu5ETbwlon6PHACLcBGAs/s640/auto_653X34468275_3FFF434C-EB08-4AAE-A516-A6B0C51EFA521511346459-905x395.png
https://2.bp.blogspot.com/-WiR-zt2Os3g/Wq1c7s1nZ5I/AAAAAAAAU9o/IKiaAzgiPZ8lz4xuxxqBu5ETbwlon6PHACLcBGAs/s72-c/auto_653X34468275_3FFF434C-EB08-4AAE-A516-A6B0C51EFA521511346459-905x395.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/kerkonin-nje-kosove-pa-simbole-federata.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/kerkonin-nje-kosove-pa-simbole-federata.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy