Konfuzioni nga BE: Nuk e kërkojmë njohjen e Kosovës nga Serbia

Në qarqet diplomatike të BE-së, qëndrimin e ministrit serb të Punëve të Jashtme të Serbisë Ivica Daçiq se një pjesë e bashkësisë ndërkombëtare ” po e gënjen Beogradin” dhe se “ajo e do njohjen e jo kompromisin për Kosovë, për agjencinë serbe të lajmeve Tanjug është komentuar me konstatimin se gjërat nuk funksionojnë ashtu” dhe se nuk komentojnë deklaratat individuale të secili, transmeton Koha.net.

“Njohja nuk është diçka si çështje e BE-së. Ne insistojmë që në normalizimin e marrëdhënieve të punojnë edhe njëra e edhe pala tjetër, ndërsa në vetë BE-në ne kemi pesë anëtare që s’e kanë njohur pavarësinë e Kosovës, nga të cilat njëra tekstualisht është kundër”, citohet të jenë thënë nga qarqe diplomatike të institucioneve të BE-së në Bruksel.

“Nuk ekziston paraprakisht dokumenti i përgatitur”, thonë diplomatë evropianë dhe theksojnë se deri te zgjidhja për normalizim të gjithanshëm të marrëdhënieve ndërmjet Beogradit e Prishtinës duhet arritur përmes bisedave reciproke ndërmjet dy palëve. /ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8305,Camëri,113,Editorial,1806,Ekonomi,444,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1353,Iliridë,258,Kosovë,2452,Kulture,656,Luginë,50,Moti,2,Politik,1810,Reportazh,162,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,498,Video,515,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Konfuzioni nga BE: Nuk e kërkojmë njohjen e Kosovës nga Serbia
Konfuzioni nga BE: Nuk e kërkojmë njohjen e Kosovës nga Serbia
https://2.bp.blogspot.com/-lKQOvFwnPrM/WqOqS-wCDlI/AAAAAAAADjQ/UWH5Q9LZp_cG7D5hyg0hxs9_aWWj9hViwCLcBGAs/s640/Kosova-harta.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-lKQOvFwnPrM/WqOqS-wCDlI/AAAAAAAADjQ/UWH5Q9LZp_cG7D5hyg0hxs9_aWWj9hViwCLcBGAs/s72-c/Kosova-harta.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/konfuzioni-nga-be-nuk-e-kerkojme.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/konfuzioni-nga-be-nuk-e-kerkojme.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy