Kosova refuzon të shkojë në Serbi pa himn dhe flamur

Tashmë vjen përplasja direkte edhe në sport mes Serbisë dhe Kosovës dhe situata është komplikuar dukshëm. Kjo lidhet me turneun e grupit të pestë të eliminatoreve evropiane për Botërorin e hendbollit për lojtaret deri 20 vjeçe që mbahet këtë vit. Në këtë grup bëjnë pjesë Kosova, Serbia, Norvegjia e Sllovakia.

Sipas shortit, turneu i këtij grupi është caktuar të mbahet në Serbi, ndërsa së fundi Federata Evropiane e Hendbollit (EHF) ka njoftuar se ndeshjet duhet të luhen në Kragujevc. Por është një kushtëzim i EHF-së që ka komplikuar situatën.

Për shkak të ndjeshmërisë së grupit, të përballjes së Kosovës me Serbinë, EHF-ja ka vendosur që të gjitha ndeshjet të luhen pa simbole nacionale, pra pa himn e flamur të vendeve pjesëmarrëse.

Një kushtëzim i tillë nuk është pranuar nga Federata e Hendbollit e Kosovës dhe është kundërshtuar edhe nga Federata e Hendbollit e Sllovakisë. Turneu duhet të mbahet pas tri javëve, prej 23 deri më 25 mars, por Kosova do të marrë pjesë vetëm nëse i lejohet paraqitja me flamur e himn./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7991,Camëri,109,Editorial,1717,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,630,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Kosova refuzon të shkojë në Serbi pa himn dhe flamur
Kosova refuzon të shkojë në Serbi pa himn dhe flamur
https://2.bp.blogspot.com/-EcWeri8USUY/WpiTZkMxbTI/AAAAAAAAC1M/aWjm5KU9hQA6UMhFUw3WG5jaYqpGlTVwQCLcBGAs/s640/kosova-696x382.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-EcWeri8USUY/WpiTZkMxbTI/AAAAAAAAC1M/aWjm5KU9hQA6UMhFUw3WG5jaYqpGlTVwQCLcBGAs/s72-c/kosova-696x382.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/kosova-refuzon-te-shkoje-ne-serbi-pa.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/kosova-refuzon-te-shkoje-ne-serbi-pa.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy