KQZ vjedhje 60 milionëshe, nën hetim për tenderin e blerjes së materialeve të votimit

Agjencia e Prokurimeve Publike ka nisur hetimin administrativ ndaj KQZ-së, ku bëhet fjalë për një tender me vlerë rreth 60 milion lekë për blerjen e materialeve të votimit.

Agjensia kërkon informacion të thelluar për procedurën e prokurimit dhe dokumentacionin e plotë të të gjithë ofertuesve.

Në Prill të 2017-s u lidh kontrata me kompaninë drejtuese. Në atë periudhë, institucioni drejtohej nga Denar Biba.

Kur kriza politike ishte në pikun e saj dhe nuk dihej nëse opozita do të merrte pjesë në zgjedhje, prokurorimi në atë kohë u bë me negocim pa shpallje paraprake të kontratës, procedurë kjo që ndiqet në kushte emergjence.

Kontrata përshinte prodhimin e votave të fshehta dhe kutive të kartonit që përdoren për të verbërit, zarfave të sigurisë, tabelave të rezultateve, manualeve të trajnimit dhe prodhimin dhe afishimin e materialeve promocionale.

Agjencia e Prokurimeve, në shkresën drejtuar Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve më 16 Mars, kërkon që i gjithë dokumentacioni i tenderit t’i vihet në dispozicion brenda 7 ditëve. Nuk dihet arsyeja e nisjes së hetimit, por agjensia vihet në lëvizje në raste kur ka të dhëna ose ankesa nga pjesëmarrësit në tender për parregullsi./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: KQZ vjedhje 60 milionëshe, nën hetim për tenderin e blerjes së materialeve të votimit
KQZ vjedhje 60 milionëshe, nën hetim për tenderin e blerjes së materialeve të votimit
https://3.bp.blogspot.com/-qo709_S8YQ8/Wrb3_vSYYyI/AAAAAAAAFE0/Os8oP3gslEYGoqI3lpyvkPCBxoTW-Rv_wCLcBGAs/s640/kqz-mbledhje-933x445-905x395.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-qo709_S8YQ8/Wrb3_vSYYyI/AAAAAAAAFE0/Os8oP3gslEYGoqI3lpyvkPCBxoTW-Rv_wCLcBGAs/s72-c/kqz-mbledhje-933x445-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/kqz-vjedhje-60-milioneshe-nen-hetim-per.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/kqz-vjedhje-60-milioneshe-nen-hetim-per.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy