Kufiri detar/ Kolonel Pashaj: Llogaritë bëhen me harta greke sepse…

Koloneli Myslym Pashaj, i njohur ndryshe edhe si personi që denoncoi marrëveshjen e detit me Greqinë të arritur në vitin 2009, e cila u hodh poshtë nga Gjykata Kushtetuese, ishte i ftuar sot në një intervistë për emisionin “45 minuta” të gazetarit Denis Minga në Report Tv.

Teksa ka komentuar dhënien e autorizimit të Presidentit për ministrin e Brendshëm Ditmir Bushati për të vijuar me negociatat me Greqinë për çështjen e kufirit detar, tha se është meritë e medies që marrëveshja mes dy vendeve është rinegociuar, pasi sipas tij, me marrëveshjen e parë Shqipëria dilte e humbur.

“Duhet të jemi të kënaqur, të gëzuar që po rinegociohet. Ky nuk është një problem personal, por një kauzë që u zbulua rastësisht”. “Greqia kishte marr ujërat tona. Ky ishte përfytyrimi që më ra mua në mendje, pra pikën treshe ta kenë të tre një lloj… Më pas u detyrova t’i futem studimit sepse nuk e njihja ligjin e detit. Dhe emisionin e parë e kam bërë me ju…”, tha Pashaj.

Ndërsa foli për grupin e engociatorëve dhe Artur Meçollarin, i cili është akuzuar nga opozita si spiun.

“Z.Meçollari, është një oficer i lartë. Ka edhe një përvojë sepse vetë është marrë me studimin historik dhe hidrografik të incidentit të Korfuzit, e shoh si njeri të formuar. Ka bërë një studim, një botim për Korfuzin, është një njeri që ka vlera dhe më tej nuk di asgjë tjetër.”, -tha Pashaj, ndërsa shtoi se, “Secili person negociator, ka pas institucionin e tij. Unë ende i bëj llogaritë me hartat greke, akoma nuk kam një hartë detare shqiptare.”/ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8009,Camëri,109,Editorial,1724,Ekonomi,424,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2382,Kulture,632,Luginë,49,Moti,2,Politik,1780,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,494,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Kufiri detar/ Kolonel Pashaj: Llogaritë bëhen me harta greke sepse…
Kufiri detar/ Kolonel Pashaj: Llogaritë bëhen me harta greke sepse…
https://4.bp.blogspot.com/-EK5ogRXvo5c/WrHEFaN1BLI/AAAAAAAAEw8/BQbg-AlbHl4jXVfVXm7Ukf6UZSG1NFnuwCLcBGAs/s640/Marreveshja-e-ujrave-me-Greqine.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-EK5ogRXvo5c/WrHEFaN1BLI/AAAAAAAAEw8/BQbg-AlbHl4jXVfVXm7Ukf6UZSG1NFnuwCLcBGAs/s72-c/Marreveshja-e-ujrave-me-Greqine.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/kufiri-detar-kolonel-pashaj-llogarite.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/kufiri-detar-kolonel-pashaj-llogarite.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy