Kundërshtari i pavarësisë së Kosovës mund të bëhet këshilltar i Trump

John Bolton njihet si kundërshtar i pavarësisë së Kosovës, shpalljen e të cilës në mënyrë të njëanshme në shkurtin e vitit 2008 e pati cilësuar si akt të papranueshëm dhe që do të dëmtonte rëndë stabilitetin e rajonit.

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka vendosur të zëvendësojë këshilltarin për Siguri Kombëtare, H.R. McMaster, me ish-ambasadorin në Kombet e Bashkuara, John Bolton.

Trump pritet ta bëjë të ditur këtë vendim sapo të ketë gjetur një pozitë të denjë për t’ia dhënë McMaster, që mbetet gjeneral në detyrë. Ky vendim i presidentit të Amerikës vjen pas një kohe mospajtimesh me gjeneralin në çështje kyçe, si ato me Korenë Veriore, Iranin dhe Rusinë.

Por ky vendim mund të përcillet me reagime të ashpra nga njëohësit e kësaj sfere, të cilët e shohin Bolton si njeri krejt të padenjë për të marrë këtë detyrë, duke ironizuar se madje edhe mustaqet e tij janë më kompetente për ta kryer këtë punë, se vet ai.

John Bolton njihet si kundërshtar i pavarësisë së Kosovës, shpalljen e të cilës në mënyrë të njëanshme në shkurtin e vitit 2008 e pati cilësuar si akt të papranueshëm dhe që do të dëmtonte rëndë stabilitetin e rajonit.

Ndërsa në një intervistë të dhënë po ato ditë për mediumin rus “Russia Today”, të sjellë në shqip nga “Klan Kosova”, ai deklaron se beson që Kosova mund të jetë çerdhe e radikalizmit islamik dhe terrorizmit në Europë, duke kërkuar që çështja të zgjidhet me negociata”./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8413,Camëri,113,Editorial,1843,Ekonomi,453,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1366,Iliridë,259,Kosovë,2482,Kulture,665,Luginë,51,Moti,2,Politik,1819,Reportazh,168,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,498,Video,524,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Kundërshtari i pavarësisë së Kosovës mund të bëhet këshilltar i Trump
Kundërshtari i pavarësisë së Kosovës mund të bëhet këshilltar i Trump
https://2.bp.blogspot.com/-381FsNfGjgY/Wq3PqW1M9DI/AAAAAAAAEYk/mkLal6gSdos4m9KFhE7fw4UBI6v4zKHigCLcBGAs/s640/xhon-bolton-e1521312680593.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-381FsNfGjgY/Wq3PqW1M9DI/AAAAAAAAEYk/mkLal6gSdos4m9KFhE7fw4UBI6v4zKHigCLcBGAs/s72-c/xhon-bolton-e1521312680593.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/kundershtari-i-pavaresise-se-kosoves.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/kundershtari-i-pavaresise-se-kosoves.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy