Kurti-Haradinaj: T’i rrisësh pagën vetes është vjedhje dhe turp

Deputeti i Vetëvendosjes, Albin Kurti, tha se Kosova është një vend i vogël por e ka një qeveri të madhe. Sipas tij kjo qeveri e madhe në numra, vendosi që t’ia rriste vetes rrogat dhe për të u arsyetuar më vonë vendosi që t’i rriste rrogat edhe sektorit publik. Kjo, pasi ishte kryeministri Ramush Haradinaj që propozoi rritje të pagave të gjithë kabinetit qeveritar, duke nisur nga ai vetë.

“Kosova është vend i vogël me qeveri të madhe. Sikur kjo të mos mjaftonte, kjo qeveri e madhe i’a dyfishoj pagën vetvetes. Për të u arsyetuar dy javë më vone u’a rriti pagën edhe punëtorëve të sektorit publik dhe skemën sociale. Shumica e njerëzve besojnë që motivimi është rroga”, tha Kurti.

Kurti e cilëson këtë vendim si vjedhje dhe hajni duke thënë se kjo qeveri nuk po bënë ekonomi por vetëm financa.

“Të ja rrisësh pagën vetës, është hajni dhe vjedhje. Edhe me këtë qeveri ne nuk bëjmë ekonomi por vetëm financa. Kjo qeveri i rrit pagat pavarësisht rritjes ekonomike dhe atë vetëm vetvetës”, tha Kurti./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8009,Camëri,109,Editorial,1724,Ekonomi,424,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2382,Kulture,632,Luginë,49,Moti,2,Politik,1780,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,494,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Kurti-Haradinaj: T’i rrisësh pagën vetes është vjedhje dhe turp
Kurti-Haradinaj: T’i rrisësh pagën vetes është vjedhje dhe turp
https://2.bp.blogspot.com/-YS62sd0_NMY/WpiSSXHCCUI/AAAAAAAAC1E/UcMOou7J--s3Q67pWjYkdjfvvG7oV9NLACLcBGAs/s640/Albin-Kurti-dhe-Ramush-Haradinaj.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-YS62sd0_NMY/WpiSSXHCCUI/AAAAAAAAC1E/UcMOou7J--s3Q67pWjYkdjfvvG7oV9NLACLcBGAs/s72-c/Albin-Kurti-dhe-Ramush-Haradinaj.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/kurti-haradinaj-ti-rrisesh-pagen-vetes.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/kurti-haradinaj-ti-rrisesh-pagen-vetes.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy