Kurti tek Haradinajt: Dheu i Kosovës nuk falet as nuk shitet

Me rastin e Epopesë së Dukagjinit, kryetari i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti si dhe disa deputetë të partisë së tij nderuan heronjtë në Gllogjan të Deçanit.

Toka e Kosovës përveçse e ujitur me djersën e buqëve dhe punëtorëve është edhe e larë me gjakun e dëshmorëve ka thënë Kurti.

“Ashtu sikurse dikur që çlirimi nisi prej nesh e nga brenda e më pas u ndihmua prej jashtë e nga të tjerët njësoj edhe sot zhvillimi duhet të fillojë prej nesh e nga brenda që të ndihmohet prej të tjerëve e nga jashtë. Lavdi gjithë dëshmorëve, heronjëve e martirëve të kombit shqiptar! I lehtë ju qoftë dheu i Kosovës e i tokës shqiptare që as nuk falet e as nuk shitet”, është shprehur lideri i LVV-së.

Ndërsa, deputeti i LVV-së, Rexhep Selimi përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” ka folur rreth kësaj ngjarje.

“Në nderim të dëshmorëve të Lirisë, në nderim të luftës së UÇK-së dhe gjithmonë në rrugën e drejtë të amanetit të dëshmorëve”, ka shkruar ai./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7991,Camëri,109,Editorial,1717,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,630,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Kurti tek Haradinajt: Dheu i Kosovës nuk falet as nuk shitet
Kurti tek Haradinajt: Dheu i Kosovës nuk falet as nuk shitet
https://2.bp.blogspot.com/-0orcHbUdkmA/WrarrZnRvBI/AAAAAAAAVdA/x0sSqTLWlYw6uRFkiehcyYPx8JQM7CkVQCLcBGAs/s640/590EA696-C66F-45F1-9FDE-3CD0CA8B4435-9918-000005C49EF8FAAA-1200x630-640x336.jpeg
https://2.bp.blogspot.com/-0orcHbUdkmA/WrarrZnRvBI/AAAAAAAAVdA/x0sSqTLWlYw6uRFkiehcyYPx8JQM7CkVQCLcBGAs/s72-c/590EA696-C66F-45F1-9FDE-3CD0CA8B4435-9918-000005C49EF8FAAA-1200x630-640x336.jpeg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/kurti-tek-haradinajt-dheu-i-kosoves-nuk.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/kurti-tek-haradinajt-dheu-i-kosoves-nuk.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy