Ligji për gjuhën shqipe, VMRO nuk tërhiqet

VMRO vlerëson se Ligji për gjuhët kapërcen Kushtetutën, i njëjti është i paimplementueshëm në praktikë dhe si i tillë do të ndikonte në kohezion më të madh të shoqërisë në Maqedoni, duke sjellë rrezik të madh me pasoja afatgjata.

Qëndrimi i VMRO-së është i qartë, nuk mund të përsëritet gabimi dhe nga “kapexhiku” pa një debat të mirëfilltë me vendosjen antiligjore të flamurit europian, krah tij të sillen në procedurë të shkurtuar zgjedhje të tilla kaq të ndjeshme. VMRO kërkoi që ligji të tërhiqet e të nxirret në një debat të gjerë me pjesëmarrje ekspertësh, kur kjo nuk u pranua, propozuam amendamente për të korrigjuar përmbajtjen e kontestueshëm. Presin që kuvendi të respektojë rregulloren dhe Ligjin për kuvendin e të diskutojë rreth amendamenteve të propozuara, thonë nga VMRO-DPMNE. (Burimi: Lexo.al)/ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ligji për gjuhën shqipe, VMRO nuk tërhiqet
Ligji për gjuhën shqipe, VMRO nuk tërhiqet
https://1.bp.blogspot.com/-Z2DNVspywzk/WpiRFwGZdFI/AAAAAAAAC0w/3a5m5jzGR2EUMBpUSyVbbkLXjs8jmB8rACLcBGAs/s640/VMRO.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-Z2DNVspywzk/WpiRFwGZdFI/AAAAAAAAC0w/3a5m5jzGR2EUMBpUSyVbbkLXjs8jmB8rACLcBGAs/s72-c/VMRO.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/ligji-per-gjuhen-shqipe-vmro-nuk.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/ligji-per-gjuhen-shqipe-vmro-nuk.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy