Media greke: Greqia duhet ta ketë kufirin deri me Serbinë

Para disa ditësh, gazeta greke Eleftherios boton shkrimin me titull “Greqia duhet te këtë kufi me Serbinë”. Kjo do të thotë ndryshe që Maqedonia duhet të ndahet midis Shqipërisë, Greqisë, Serbisë dhe Bullgarisë.

Kjo gazetë konsiderohet të jetë e afërt me Kishën Ortodokse Greke dhe disa nga partitë ekstremiste të krahut të djathtë në vend. Gjithashtu në këtë shkrim jepet një hartë për "ndarjen" e Maqedonisë. Natyrisht, sipas kësaj ndarjeje pjesa më e madhe e shtetit aktual të Maqedonisë i kalon Greqisë. Bullgaria ka një copë ku bën pjesë Strumica.

Po ashtu edhe Serbia merr një pjesë të Maqedonisë së sotme. Në mediat maqedonase, publikimi i këtij artikull të gazetës greke është konsideruar si një "provokim serioz për paqen në Ballkan"./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7991,Camëri,109,Editorial,1717,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,630,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Media greke: Greqia duhet ta ketë kufirin deri me Serbinë
Media greke: Greqia duhet ta ketë kufirin deri me Serbinë
https://2.bp.blogspot.com/-_LK9qgE3XV4/Wqa5Trn-XMI/AAAAAAAAUoI/ByiIQSLVOXIAwkQ30OK1lP5stoPgIrZ9gCLcBGAs/s640/auto_Screenshot_11520809316.png
https://2.bp.blogspot.com/-_LK9qgE3XV4/Wqa5Trn-XMI/AAAAAAAAUoI/ByiIQSLVOXIAwkQ30OK1lP5stoPgIrZ9gCLcBGAs/s72-c/auto_Screenshot_11520809316.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/media-greke-greqia-duhet-ta-kete_12.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/media-greke-greqia-duhet-ta-kete_12.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy