Mediat serbe imagjinojnë e shkruajnë se përmes shqiptarëve Hitleri synonte të shkatërronte serbët

Mediat serbe janë të mbushura me teori komploti, me të cilat gjithmonë synojnë ta vënë veten në pozicionin e viktimave. Prandaj, ato shkruajnë se përmes shqiptarëve Hitleri synonte të shkatërronte serbët.

“Nuk duhet të lejojmë që në Ballkan, një komb që ka një ndjenjë të misionit politik dhe rol historik të bëhet shumë i fuqishëm. Janë serbët ky popull. Ata kanë dëshmuar se kanë një forcë të madhe të shtetndërtimit, si dhe synime të mëdha e ambicioze, që shkojnë përtej Detit Egje. Kam rezerva të mëdha të mbështes dhe trimëroj këtë popull në këto përpjekje dhe ambicie që ka”, citohet të ketë thënë Hitleri, transmeton Telegrafi.

Për ta mbështetur këtë deklaratë si antiserbe, mediat e Serbisë shkruajnë se për ta dobësuar Serbinë Hitleri kishte një pakt me shqiptarët, katërmijë nga të cilët i solli nga kampet që t’ju bashkohen divizioneve SS.

Sipas tyre, këta katërmijë të arrestuar të liruar ishin dikur ushtarë të Mbretërisë Jugosllave që gjoja më vonë, më 1944, ishin nën komandën direkte të Himlerit në të ashtuquajturin Divizioni “SS Skanderbeg”. /ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8358,Camëri,113,Editorial,1823,Ekonomi,448,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1360,Iliridë,259,Kosovë,2467,Kulture,661,Luginë,51,Moti,2,Politik,1818,Reportazh,164,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,498,Video,518,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Mediat serbe imagjinojnë e shkruajnë se përmes shqiptarëve Hitleri synonte të shkatërronte serbët
Mediat serbe imagjinojnë e shkruajnë se përmes shqiptarëve Hitleri synonte të shkatërronte serbët
https://2.bp.blogspot.com/-HrgD3D023pU/Wqalywei7CI/AAAAAAAAUm0/cO71o9gEg6MwGVwhZVpNvu8apZ3CHY_WACLcBGAs/s640/large-905x395.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-HrgD3D023pU/Wqalywei7CI/AAAAAAAAUm0/cO71o9gEg6MwGVwhZVpNvu8apZ3CHY_WACLcBGAs/s72-c/large-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/mediat-serbe-imagjinojne-e-shkruajne-se.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/mediat-serbe-imagjinojne-e-shkruajne-se.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy