Meta ende nuk ka dhënë autorizimin për “Detin”, ambasadorja greke i shkon në zyrë

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar sot një takim me ambasadoren e Greqisë në Shqipëri, Eleni Sourani.

Takimi ka zgjatur për rreth gjysmë ore dhe në qendër të vëmendjes kanë qenë zhvillimet e fundit në Shqipëri mbi kërkesën e Ministrisë së Jashtme për plotfuqishmëri në bisedimet me Greqinë.

Mësohet se ka qenë ambasadorja greke, e cila ka kërkuar takimin dy palësh.

Burimet thanë se Presidenti Meta mbështet negociatat dypalëshe, por gjithashtu ka theksuar rolin kushtetues përgjatë procesit.

Meta nuk i ka dhënë autorizimin ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati, për të nisur negociatat me Greqinë për kufirin detar me Greqinë, ai kërkoi më shumë informacion dhe strategjinë e negociatave./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Meta ende nuk ka dhënë autorizimin për “Detin”, ambasadorja greke i shkon në zyrë
Meta ende nuk ka dhënë autorizimin për “Detin”, ambasadorja greke i shkon në zyrë
Meta ende nuk ka dhënë autorizimin për “Detin”, ambasadorja greke i shkon në zyrë
https://3.bp.blogspot.com/-klI62chI8Sc/Wp6aTqTRR6I/AAAAAAAAUCU/CTjeZi0R7Y0AQCJOqYFKACfMhzRLfg2CACLcBGAs/s640/fzh-1924-c1200x600-1-905x395.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-klI62chI8Sc/Wp6aTqTRR6I/AAAAAAAAUCU/CTjeZi0R7Y0AQCJOqYFKACfMhzRLfg2CACLcBGAs/s72-c/fzh-1924-c1200x600-1-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/meta-ende-nuk-ka-dhene-autorizimin-per.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/meta-ende-nuk-ka-dhene-autorizimin-per.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy