Meta ndryshon mendje për detin: Nuk kam thënë ndonjëherë që nuk jap autorizimin

Pas takimit të një dite më parë me kryeministrin Rama në ambientet e Presidencës, Meta ka komentuar sërish çështjen e negociatave me Greqinë.

I ftuar në “Real Story” Meta tha se, na duhet ta zgjidhim njëherë e mirë këtë çështje në mënyrë të qëndrueshme.

“Marrëveshja është e jashtëzakonshme, sepse nuk ndodh gjithmonë të diskutohet territori, është e jashtëzakonshme sepse para një dekade u shpall e pavlefshme marrëveshja e vitit 2009. Na duhet ta zgjidhim një herë e mirë dhe në mënyrë të qëndrueshme. Në mënyrën më të drejtë për të dyja vendet dhe të pakontestueshme njëherë e përgjithmonë”.

I pyetur nëse do ta japë autorizimin, Presidenti tha se ajo që ai ka kërkuar që në fillim kanë qenë informacionet sipas vendimit të Kushtetutës. “Nuk kam thënë ndonjëherë që nuk jap autorizimin”, – tha Meta, – të gjithë po e ndjekin këtë proces me shumë kujdes. Nuk ndikohem nga ato që thuhen në Greqi”./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11394,Camëri,133,Editorial,2608,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1819,Iliridë,376,Kosovë,3447,Kulture,920,Luginë,77,Moti,2,Politik,2306,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,560,Video,673,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Meta ndryshon mendje për detin: Nuk kam thënë ndonjëherë që nuk jap autorizimin
Meta ndryshon mendje për detin: Nuk kam thënë ndonjëherë që nuk jap autorizimin
https://3.bp.blogspot.com/-DsWaoNLAXXo/WqHUPf_hfMI/AAAAAAAADZo/yLH4keEiCucqTb0zqFcreaImceJdHseKwCLcBGAs/s640/ilir-meta-opinion-905x395.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-DsWaoNLAXXo/WqHUPf_hfMI/AAAAAAAADZo/yLH4keEiCucqTb0zqFcreaImceJdHseKwCLcBGAs/s72-c/ilir-meta-opinion-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/meta-ndryshon-mendje-per-detin-nuk-kam.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/meta-ndryshon-mendje-per-detin-nuk-kam.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy