Ministri serb i Mbrojtjes: Kosova nuk do të ketë kurrë ushtri

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksander Vulin, i është kundërpërgjigjur deklaratave të Kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i cili disa ditë më parë tha se ai do të dëshironte që Presheva, Bujanoci dhe Medvegja të ishin pjesë e Kosovës, mirëpo Kosova nuk ka asgjë për të ofruar në këmbim të kësaj.

“Ne jemi garantorë se askush nuk mund të na rrezikojë territorrin pa paguar një çmim të shtrenjtë për atë”, u kundërpërgjigj Vulin.

“Ajo çfarë tha Kadri Veseli është prova më e mirë pse Kosova nuk mund dhe nuk do të ketë kurrë një ushtri “ shtoi ai.

Madje siç thotë Vulin, ushtria serbe nuk do ta lejojë asnjë formë të kërcënimit të paqes dhe hapësirës territoriale të Serbisë, transmeton “Lajmi.net”.

“Ushtria Serbe është garantuese që askush nuk do të jetë në gjendje të rrezikojë paqen dhe territorin, madje as nuk do t’u jepet mundësia ta bëjnë një gjë të tillë. Pa një ushtri të fortë nuk ka paqe, mirëpo nuk ka paqe nëse nuk ka ushtri që mund ta sigurojë atë”, tha Vulin.

Ndryshe, kjo nuk është kundërpërgjigja e parë nga zyrtarët serbë për deklaratat e Veselit. Gjatë ditës së djeshme edhe drejtori i të ashtuquajturës, zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, kishe komentuar deklaratat e Veselit, madje duke shkuar aq larg sa duke e cilësuar këtë të fundit edhe si qytetar serb./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11394,Camëri,133,Editorial,2608,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1819,Iliridë,376,Kosovë,3447,Kulture,920,Luginë,77,Moti,2,Politik,2306,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,560,Video,673,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ministri serb i Mbrojtjes: Kosova nuk do të ketë kurrë ushtri
Ministri serb i Mbrojtjes: Kosova nuk do të ketë kurrë ushtri
https://4.bp.blogspot.com/-0H7R_OQ667c/WrW0VcdzpFI/AAAAAAAAFAU/kVgTCsOpfvYp__mGbooZP3pvDSSHjG9hwCLcBGAs/s640/VULIN2.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-0H7R_OQ667c/WrW0VcdzpFI/AAAAAAAAFAU/kVgTCsOpfvYp__mGbooZP3pvDSSHjG9hwCLcBGAs/s72-c/VULIN2.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/ministri-serb-i-mbrojtjes-kosova-nuk-do.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/ministri-serb-i-mbrojtjes-kosova-nuk-do.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy