Mishi i dërguar në Kosovë e Shqipëri ishte i destinuar për kafshët

Kompania belge e mishit, “Vanlommel”, mishi i së cilës ishte asgjësuar në muajin shtator të vitit 2016 nga Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë (AUV), ka thënë se ai mish ishte dërguar në Kosovë gabimisht.

Në një intervistë për Radio Televizionin e Belgjikës, RTBF, menaxheri për shitje në kompaninë “Vanlommel” është arsyetuar se mishi që ishte dërguar gabimisht në Kosovë, pasi që i njëjti ishte destinuar për ushqim të kafshëve.

Kompania “Vanlommel”, ka thënë se bëhet fjalë për një gabim të pavullnetshëm dhe ka kundërshtuar çdo mashtrim.

Ndërkaq, Prokuroria e Antwerpit në Belgjikë ka njoftuar se ka nisur një hetim para tre muajve. në janar të këtij viti, për mishin e prishur që kompania “Vanlommel” kishte eksportuar në Kosovë, njofton Insajderi.

Gjithçka kishte nisur në shtatorin e vitit 2016, kur Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë (AUV) dyshonte në cilësinë e 20 tonëve mish që ishin nisur nga Belgjika për në Kosovë. AUV kishte njoftuar Agjencinë Federale për Sigurimin e Rrjetit Ushqimor të Belgjikës (FASFC).

Agjencia belge kishte dërguar një inspektor në Kosovë për të kontrolluar dhe verifikuar cilësinë e mishit që kompania “Veviba” kishte tentuar të eksportonte në Kosovë.

Një sasi e konsiderueshme e mishit prej 20 tonëve, ishte konstatuar të ketë qenë e prishur./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9311,Camëri,120,Editorial,2039,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1477,Iliridë,289,Kosovë,2697,Kulture,724,Luginë,62,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,521,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Mishi i dërguar në Kosovë e Shqipëri ishte i destinuar për kafshët
Mishi i dërguar në Kosovë e Shqipëri ishte i destinuar për kafshët
https://3.bp.blogspot.com/-t6EaDvtMk88/Wq_WD202ILI/AAAAAAAAVDw/gKk6oQeZAasIEQxW4wYq4yeGZ3_REpsCACLcBGAs/s640/meat.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-t6EaDvtMk88/Wq_WD202ILI/AAAAAAAAVDw/gKk6oQeZAasIEQxW4wYq4yeGZ3_REpsCACLcBGAs/s72-c/meat.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/mishi-i-derguar-ne-kosove-e-shqiperi.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/mishi-i-derguar-ne-kosove-e-shqiperi.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy