Moska, edhe pse me telashe merr guximin të kërcënojë Kosovën: mos guxo të krijosh ushtrinë!

Moska zyrtare, edhe pse ka telashe me të gjithë Europën për çështjen e helmimit të ish-agjentit Skripal e bijës së tij, ka paralajmëruar Kosovën që të mos bëjë hap përpara në krijimin e ushtrisë së saj.

Ministria e Jashtme ruse, ka shpallur qëndrimin e saj nëpërmjet zëdhënëses zyrtare, Maria Zakharova.

“Krijimi i Forcave të Armatosura të Kosovës nuk janë produkt i një marrëveshjeje, ndaj do të tensionojnë edhe më tej situatën”, tha Zakharova në një konferencë të rregullt për shtyp, duke komentuar deklaratat e bëra këtë javë nga Ndihmës Sekretari i SHBA e Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Wess Mitchell.

Mitchell tha se Kosova “ka të drejtën të formojë forca profesionale që do të merren me sigurinë” dhe se kjo “nuk do të ishte një kërcënim për Serbinë dhe serbët”.

Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse tha se “një faktor shtesë i paqëndrueshmërisë në kontinentin evropian, ishte mënyra se si u krijua shteti i Kosovës, qëllimet që u vendosën gjatë ndarjes së Kosovës nga territori i një shteti sovran dhe mënyra në të cilën kjo lëvizje u përdor nga politika”./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8417,Camëri,113,Editorial,1845,Ekonomi,453,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1366,Iliridë,259,Kosovë,2483,Kulture,665,Luginë,51,Moti,2,Politik,1819,Reportazh,169,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,498,Video,524,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Moska, edhe pse me telashe merr guximin të kërcënojë Kosovën: mos guxo të krijosh ushtrinë!
Moska, edhe pse me telashe merr guximin të kërcënojë Kosovën: mos guxo të krijosh ushtrinë!
https://3.bp.blogspot.com/-Hp5VHZ7E1sA/Wqsm-a6I0SI/AAAAAAAAEMc/98lkk9n8JnoUK-dnkHv-G7WP23_UxjOIwCLcBGAs/s640/4685371855aaa4830eb768499211298_v4big.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-Hp5VHZ7E1sA/Wqsm-a6I0SI/AAAAAAAAEMc/98lkk9n8JnoUK-dnkHv-G7WP23_UxjOIwCLcBGAs/s72-c/4685371855aaa4830eb768499211298_v4big.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/moska-edhe-pse-me-telashe-merr-guximin.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/moska-edhe-pse-me-telashe-merr-guximin.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy