Ndërtimi i HEC-eve në Valbonë, ja mesazhi i Lu për qeverinë

Ambasadori i SHBA-ve në vendin tonë Donald Lu, ka zhvilluar një takim me përfaqësuesit e kompanive të cilat do të ndërtojnë Hidrocentralet mbi Valbonë.

Në takim mes Donald Lu dhe përfaqësuesve të kompanive, marrin pjesë edhe qytetarë të cilët kanë kundërshtuar këto ndërtime.

Lu i ka bërë thirrje qeverisë që të zhvillojë një dialog të hapur në lidhje me ndërtimin e HEC-eve.

“Qeveria e SHBA-ve mbështet një dialog të hapur dhe konstruktiv mes shoqërisë civile kompanive private dhe qeverisë shqiptare.

Përgëzojmë të tre për pjesëmarrjen e sotme në këtë diskutim të rëndësishëm.

Shpresojmë që diskutimet të çojnë në dialog afatgjatë që u lejon të treteve të punojnë së bashku për zhvillimin e mbrojtjen e burimeve natyrore të Shqipërisë dhe një nga parqet kombëtare më të bukur të Shqipërisë”, u shpreh Lu./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9266,Camëri,117,Editorial,2032,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,288,Kosovë,2690,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ndërtimi i HEC-eve në Valbonë, ja mesazhi i Lu për qeverinë
Ndërtimi i HEC-eve në Valbonë, ja mesazhi i Lu për qeverinë
https://1.bp.blogspot.com/-n1hdNyjjQU4/WqVWjSSgccI/AAAAAAAAUiw/tWBPARrI8TEFuJtNGtbPYJWQWRYeHuvvQCLcBGAs/s640/donald-lu-ambasada-amerikane-3.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-n1hdNyjjQU4/WqVWjSSgccI/AAAAAAAAUiw/tWBPARrI8TEFuJtNGtbPYJWQWRYeHuvvQCLcBGAs/s72-c/donald-lu-ambasada-amerikane-3.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/ndertimi-i-hec-eve-ne-valbone-ja.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/ndertimi-i-hec-eve-ne-valbone-ja.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy