Negociatat me Greqinë, Ngjela: Meta vonon autorizimin për të mbrojtur Berishën

I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, avokati dhe kreu i Partisë Ligj dhe Drejtësi, Spartak Ngjela ka komentuar kërkesën e Ministrisë së Evropës dhe Punëve të Jashtme dërguar presidentit Meta për të kërkuar plotfuqishmërinë për hapjen e negociatave me Greqinë. Ngjela tha se Meta vonon dhënien e autorizimit për të mbrojtur ish-kryeministrin Sali Berisha.

“Këta janë të gjithë në hall se të gjithë kanë shkelur ligjin. Shqipëria ndër vite ka qenë shtet i pakontrolluar. Ka një defekt të madh siç ishte marrëveshja e detit e vitit 2009 që është në Gjykatën Kushtetuese. Shqipëria nën drejtimin e Berishës ka cenuar. Meta kërkon të ndihmojë Berishën duke vonuar autorizimin për zgjidhjen e çështjes së detit me Greqinë. Meta do që të mos bëhet marrëveshja. Unë mendoj se kjo marrëveshje është më në favor të Shqipërisë në krahasim me marrëveshjen e parë”- tha Ngjela, raporton BalkanWeb.

Ngjela komentoi edhe grupin negociator dhe emrin e Artur Mecollarit që kontestohet nga opozita dhe konsiderohet nga ish kryeministri Sali Berisha si ‘spiun’. Avokati tha se ish-kryeministri Sali Berisha nuk shpëton nga goditja penale.

“Ky Mecollari ka qenë opozitar i marrëveshjes së parë në vitin 2009. E dyta është kopentent. E treta kërkohet që nuk është kërkesë e opozitës por e ish-kreut të PD. Lufta kundër këtij koloneli dhe zvarritja e Metës për autorizimin janë për të ruajtur Saliun, por unë mendoj se nuk shpëton Saliu se ka shumë shkelje. Berisha nuk do i shpëtojë goditjes penale, më pas merr apo jo pafajësi kjo është çështje tjetër. Korrupsioni kryeministror krijon bazën për korrupsion. Korrupsioni kryeministror është më i rrezikshmi dhe në dëm të ekonomisë sonë”- tha Ngjela./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7990,Camëri,109,Editorial,1717,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1294,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,630,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Negociatat me Greqinë, Ngjela: Meta vonon autorizimin për të mbrojtur Berishën
Negociatat me Greqinë, Ngjela: Meta vonon autorizimin për të mbrojtur Berishën
https://3.bp.blogspot.com/-yh4I5feWsDo/Wp8n9eR4ToI/AAAAAAAADO8/q_QNUefW8vo9KsZVA_ako16cHsq5_w0QwCLcBGAs/s640/Spartak-Ngjela-1.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-yh4I5feWsDo/Wp8n9eR4ToI/AAAAAAAADO8/q_QNUefW8vo9KsZVA_ako16cHsq5_w0QwCLcBGAs/s72-c/Spartak-Ngjela-1.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/negociatat-me-greqine-ngjela-meta-vonon.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/negociatat-me-greqine-ngjela-meta-vonon.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy