Nëse Gjykata Speciale trazon situatën në Kosovë, KFOR’i i gatshëm

KFOR’i ka trupa në Kosovë, por edhe të tjerë rezervë në të cilët do të mund të mbështetej nëse situata në Kosovë trazohet nga Gjykata Speciale, ka thënë komandantit i KFOR’it, Salvatore Cuoci.

“Gjykata Speciale është një gjykatë që është pranuar nga institucionet e Kosovës. Ka pasur përpjeke për të rrëzuar këtë gjykatë, por pjekuria ka qenë më e madhe dhe ka pasur vullnet për t’u përballur me këtë sfidë. Do të nxitë ndoshta edhe protesta, por për këtë ne jemi këtu, jemi të gatshëm dhe të trajnuar dhe nëse ka nevojë për t’u përballur edhe me këtë sfidë”, ka thënë ai në Info Magazine të Klan Kosovës.

“Ne mund të mbështetmi edhe në forcën që është në Kosovë që tashmë veç ofron siguri në Kosovë. Siç është policia dhe EULEX’i, por mbështetemi edhe në rezerva që nëse ka nevojë të vijën në Kosovë”, theksoi ai.

“Jemi duke monitoruar situatën, indikatorët, treguesit; po shikojmë mos do të mund të ndodhë ndonjë kërcënim, por për momentin kemi besim se situata është nën kontroll”, tha Couci./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9266,Camëri,117,Editorial,2032,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,288,Kosovë,2690,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Nëse Gjykata Speciale trazon situatën në Kosovë, KFOR’i i gatshëm
Nëse Gjykata Speciale trazon situatën në Kosovë, KFOR’i i gatshëm
https://4.bp.blogspot.com/-jDXwFLUotdY/Wpn9anM8ydI/AAAAAAAAC7I/MJvOK2vVMmUtWMTKm7lvcUz8kvPjX2oeACLcBGAs/s640/KFOR.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-jDXwFLUotdY/Wpn9anM8ydI/AAAAAAAAC7I/MJvOK2vVMmUtWMTKm7lvcUz8kvPjX2oeACLcBGAs/s72-c/KFOR.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/nese-gjykata-speciale-trazon-situaten.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/nese-gjykata-speciale-trazon-situaten.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy