Një lajm për të gjithë drejtuesit e mjeteve, këto makina nuk do lejohen të hyjnë në Shqipëri

Duke iu referuar nivelit të ndotjes së ajrit në Shqipëri, ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi tha se makinat më të vjetra se 10 vite nga data e prodhimit nuk do lejohen të hyjnë në Shqipëri.

Ministri tha se ndalimi i importit për makinat që janë të prodhuara para vitit 2009 bëhet për të ulur nivelin e ndotjes që shkaktojnë këto mjete.

Do ndalojmë importimin e makinave që janë më të vjetra se 10 vite nga data e prodhimit. Makinat e prodhuara para vitit 2009 nuk do lejohen të hyjnë në Shqipëri. Kjo bëhet për pastrimin e ajrit dhe reduktimin e ajrit të ndotur. Një makinë e vjetër harxhon 4 herë më shumë se një makinë e re dhe kjo nuk është në favor të qytetarëve, përveç faktit që ndotin dhe ambientin“, tha ministri Klosi./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7937,Camëri,108,Editorial,1701,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1280,Iliridë,251,Kosovë,2363,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1773,Reportazh,154,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,494,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Një lajm për të gjithë drejtuesit e mjeteve, këto makina nuk do lejohen të hyjnë në Shqipëri
Një lajm për të gjithë drejtuesit e mjeteve, këto makina nuk do lejohen të hyjnë në Shqipëri
Një lajm për të gjithë drejtuesit e mjeteve, këto makina nuk do lejohen të hyjnë në Shqipëri
https://4.bp.blogspot.com/-h2vI_OU-v5o/WqAmbNeWoeI/AAAAAAAAUKk/ScyTjUin4S8PNQbso9N0B6aZQfgE83r8gCLcBGAs/s640/blendi-klosi-deklarate-905x395.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-h2vI_OU-v5o/WqAmbNeWoeI/AAAAAAAAUKk/ScyTjUin4S8PNQbso9N0B6aZQfgE83r8gCLcBGAs/s72-c/blendi-klosi-deklarate-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/nje-lajm-per-te-gjithe-drejtuesit-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/nje-lajm-per-te-gjithe-drejtuesit-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy