Një shqiptar 6-vjeçar anëtar i Organizatës Botërore të Gjenive

Dionis Senjo, është 6-vjeçar, është shqiptari i parë i pranuar në Organizatën Botërore të Gjenive.

Në testin e inteligjencës, rezultati ishte 99.9 përqind. Ndërkohë në shkollë ai merr trajtim ndryshe nga të tjerët.

Nga matësi i progresionit aritmetik ai merr leksione shtesë në matematikë.

Mësuesi i Matematikës, Faik Nelaj, ka treguar se rezultatet e tij ishin të shkëlqyeshme në testin e matematikës.

“Kalonte në nivelin e 99.9 përqind për shkollën nëntëvjeçare. Kemi kaluar programin e klasës së sytë e të tretë. Shumë shpejt me Dionisin kaluam njohuritë dhe konceptet kryesore. Kemi kaluar në klasën e tretë dhe të klasës së katërt. Dy muaj më parë kemi vazhduar me programin e klasës së pestë dhe ne mendojmë se deri në fundin e këtij viti shkollor, të kalojmë edhe programin e klasës së gjashtë”, ka thënë mësuesi Faik Nelaj.

Sipas tij, arsimi shqiptar nuk është i përgatitur për fëmijë si Dionisi.

“Këto lloj fëmijësh të talentuar duhet të kenë një përkushtim ndryshe nga Ministria e Arsimit”, ka thënë më tej mësuesi Nelaj./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7984,Camëri,108,Editorial,1717,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1289,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Një shqiptar 6-vjeçar anëtar i Organizatës Botërore të Gjenive
Një shqiptar 6-vjeçar anëtar i Organizatës Botërore të Gjenive
https://2.bp.blogspot.com/-Gw_cGT4On78/WqiH41RosII/AAAAAAAAEAI/IbNmyOVQGZcu9KzXjdfhys1aLV_c_ejMwCLcBGAs/s640/dionis-senjo.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-Gw_cGT4On78/WqiH41RosII/AAAAAAAAEAI/IbNmyOVQGZcu9KzXjdfhys1aLV_c_ejMwCLcBGAs/s72-c/dionis-senjo.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/nje-shqiptar-6-vjecar-anetar-i.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/nje-shqiptar-6-vjecar-anetar-i.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy