Njeriu i Putin i dërgon ofertën SHBA-së: po nuk njohe Krimenë, nuk e leshojmë Kosovën!

Një qëndrim zyrtar ka ardhur nga Moska duke bërë të ditur se ka shumë gjasa që Rusia ta këmbejë njohjen e Krimesë nga ana e SHBA-së me njohjen e Kosovës nga Kremlini.

Është senatori rus, Aleksej Pushkov, i cili ka bërë të ditur se tashmë duhet të bëhet e qartë nga ana e Uashingtonit se cila do të jetë oferta e tij për Krimenë.

“Nëse Krimeja është Ukrainë, atëherë Rusia nuk do të lëshojë Kosovën”, shkruan Pushkov në një twit, që duket si mesazh i hapur i Moskës përpara bisedimeve mes Prishtinës dhe Beogradit.

“Unë propozoj që Departamenti i Shtetit, në vend të bërë deklarata në lidhje me Krimenë, të kenë parasysh Kosovën ku pavarësia u bë pa referendum dhe u bombardua Serbia. Pavarësia e Kosovës u arrit me mjete të paligjshme. Ashtu edhe SHBA u nda nga Britania e Madhe, vetëm me armë në dorë, pra në mënyrë të paligjshme. Nuk e njohin rrugën legale”, tha Pushkov, i cili është një anëtar i Dhomës së Lartë ruse, me marrëdhënie të afërta me Kremlinin.

Ndërkaq, Sputnik ka publikuar sot një koment ku akuzon SHBA-në se kërkon ta fusë Ballkanin në NATO duke krijuar një mundësi destabilizimi.

Menjëherë pas takimeve të kreut të Komitetit Ushatar të NATO-s në Beograd, është riaktivizuar propaganda ruse duke paralajmëruar Uashingtonin.

“Tashmë nuk duhet pritur, sidomos nëse shihet nga konteksti i luftës asimetrike të Perëndimit kundrejt Rusisë. SHBA po përpiqet të fusër të gjitha shtetet e Ballkanit me dëshirë ose me dhunë në NATO. Kjo u bë e qartë nga zyrtari i lartë i DASH, Mitchell që vizitoi Prishtinën dhe Beogradin para pak ditësh”, shkruan Sputnik.

“Formimi i Ushtrisë së Kosovës është një kërcënim i qartë për Beogradin dhe ekziston një mënyrë në të cilën do të shfaqet në muajt apo vitet e ardhshme.

Serbia është nën presion dhe sfida mund të rrezikojë Ballkanin”, shprehet Dushan Prorokoviç, drejtuesi i një OJF-je të financuar nga Moska për politikën e Jashtme.

Më tej Sputnik kalon në akuzë direkte ndaj Beogradit:

“Nuk besohet se Thaçi apo Haradinaj kanë bërë për vete serbët e Kosovës. Ata urdhërohen nga Beogradi dhe prej andej ka një sinjal të fortë e të qartë”, shkruan portali i Kremlinit./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8009,Camëri,109,Editorial,1724,Ekonomi,424,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2382,Kulture,632,Luginë,49,Moti,2,Politik,1780,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,494,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Njeriu i Putin i dërgon ofertën SHBA-së: po nuk njohe Krimenë, nuk e leshojmë Kosovën!
Njeriu i Putin i dërgon ofertën SHBA-së: po nuk njohe Krimenë, nuk e leshojmë Kosovën!
Njeriu i Putin i dërgon ofertën SHBA-së: po nuk njohe Krimenë nuk e leshojmë Kosovën
https://3.bp.blogspot.com/-Py8bJ--_pjk/Wqx6lQWoqUI/AAAAAAAAERQ/l-8BhCnX-b4ekM3U3_4snfY_kgf2yFNAwCLcBGAs/s640/1105613841.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-Py8bJ--_pjk/Wqx6lQWoqUI/AAAAAAAAERQ/l-8BhCnX-b4ekM3U3_4snfY_kgf2yFNAwCLcBGAs/s72-c/1105613841.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/njeriu-i-putin-i-dergon-oferten-shba-se.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/njeriu-i-putin-i-dergon-oferten-shba-se.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy