"Nuk arrin dot ti japë siguri ekipit të Kosovës". Serbia përjashtohet nga kualifikimet në hendboll

Federata Evropiane e Hendbollit (EHF) ka përjashtuar Serbinë nga kualifikimet për botërorin e grupmoshave të reja.

E gjithë kjo pas anulimit të ndeshjes mes Serbisë dhe Kosovës, të cilën gjë e kishte bërë Qeveria e Serbisë duke u arsyetuar se takimi është i rrezikshmërisë së lartë.

Serbia përjashtohet nga kualifikimet në hendboll

Lajmi për përjashtimin e Serbisë e ka bërë të ditur përmes një komunikate institucioni më i lartë evropian i hendbollit.

“EHF ka vendosur që Serbia të përjashtohet nga pjesëmarrja e mëtejme në kualifikimet për botërorin pas anulimit të ndeshjes dhe dështimit të Serbisë”, thuhet ndër të tjerash në komunikatë.

Aty më tutje ka konfirmuar se ndeshjet e mbetura mes Sllovakisë, Norvegjisë dhe Kosovës pritet të zhvillohen pa ndonjë problem.

Theksojmë se zhvillimi i ndeshjes ishte zhvendosur në Kovilovo ndërsa ajo duhej të zhvillohej pa praninë e publikut dhe mediave.

Ndryshe, orari i ndeshjeve mbetet i pandryshuar gjatë tri ditëve të ardhshme. /Telegrafi/ZgjohuShqiptar.info


KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: "Nuk arrin dot ti japë siguri ekipit të Kosovës". Serbia përjashtohet nga kualifikimet në hendboll
"Nuk arrin dot ti japë siguri ekipit të Kosovës". Serbia përjashtohet nga kualifikimet në hendboll
"Nuk arrin dot ti japë siguri ekipit të kosovës". Serbia përjashtohet nga kualifikimet në hendboll
https://2.bp.blogspot.com/-1QeVrYs0pnw/WrVXfR5hPnI/AAAAAAAAVV0/EsnJTuFldg4zNvb1lP6HW_p4waIr4PhfQCLcBGAs/s640/tomasevic_kaca-780x439-640x360.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-1QeVrYs0pnw/WrVXfR5hPnI/AAAAAAAAVV0/EsnJTuFldg4zNvb1lP6HW_p4waIr4PhfQCLcBGAs/s72-c/tomasevic_kaca-780x439-640x360.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/nuk-arrin-dot-ti-jape-siguri-ekipit-te.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/nuk-arrin-dot-ti-jape-siguri-ekipit-te.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy