Pacolli: Greqia nuk ka asnjë arsye që mos ta njoh Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka shfrytëzuar përvjetorin e Pavarësisë së Greqisë, që ti bëjë thirrje ta njohë Kosovën.

Sipas tij, Greqia nuk ka asnjë arsye që të mos e njohë Kosovën. Madje thotë se ky shtet ka qenë dëshmitarë i të gjitha zhvillimeve politike në Kosovë, prandaj duhet edhe ta bëjë hapin e parë.

“Sot, Greqia po feston përvjetorin e 197-të të Pavarësisë. Popullit grek dhe përfaqësuesve të Institucioneve i dëshiroj urimet më të sinqerta për më shumë begati, zhvillim dhe mirëqenie”, ka shkruar Pacolli në Facebookun e tij.

Sipas tij, Kosova dhe Greqia ndajnë vlera të përbashkëta demokratike dhe kanë orientim të qartë Euro-Atlantik.

“Thërras Institucionet e këtij vendi, që të reflektojnë edhe njëherë dhe ta njohin Republikën e Kosovës si shtet të Pavarur dhe Sovran. Greqia nuk ka asnjë arsye që mos ta njoh Kosovën. Ajo ka qenë dëshmitare e të gjitha zhvillimeve politike në Kosovë dhe rajon dhe rrotën e historisë nuk mund ta kthejë askush mbrapa. Greqia duhet ta bëj hapin e parë të njohjes nga pesë vendet mos-njohëse të BE-së”./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11531,Camëri,133,Editorial,2631,Ekonomi,714,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1834,Iliridë,381,Kosovë,3513,Kulture,928,Luginë,78,Moti,2,Politik,2334,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,681,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Pacolli: Greqia nuk ka asnjë arsye që mos ta njoh Kosovën
Pacolli: Greqia nuk ka asnjë arsye që mos ta njoh Kosovën
Pacolli: Greqia nuk ka asnjë arsye që mos ta njoh Kosovën
https://4.bp.blogspot.com/-nnEKiDCuj4U/WrhIJQOgpjI/AAAAAAAAFN4/Wl9D0wrFzwYW0H8lK69zBZUBSWF6XKKIACLcBGAs/s640/PACOLLI-THIRJE-e1522002145743-905x395.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-nnEKiDCuj4U/WrhIJQOgpjI/AAAAAAAAFN4/Wl9D0wrFzwYW0H8lK69zBZUBSWF6XKKIACLcBGAs/s72-c/PACOLLI-THIRJE-e1522002145743-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/pacolli-greqia-nuk-ka-asnje-arsye-qe.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/pacolli-greqia-nuk-ka-asnje-arsye-qe.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy