Pas 12 vitesh përpjekje, një statujë e Skënderbeut në Parma të Italisë

Pas 12 vitesh përpjekje nga komuniteti shqiptar në Parma të Italisë, në një nga sheshet e këtij qyteti do të vendoset së shpejti statuja e Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu.

“Të dashur miq! Me kënaqësi dhe emocion të veçantë ju komunikojmë se pas gati 12 vitesh vullnetarizëm, dedikim, impenjim, aktivitete të pafundta me komunitetin shqiptar në Parma, me dyer të hapura e gjithnjë të përkushtuar në rujtjen dhe përhapjen e kulturës dhe traditave shqiptare në Parma dhe më gjerë, mbas një pune voluminose dhe intensive nga ana e shoqatës, Bashkia e Pamës iu është përgjigjur pozitivisht kërkesës së shoqatës tonë për vendosjen e bustit të Heroit kombëtar të të gjithë Shqiptarëve, Gjergj Kastrioti Skënderbeu në një nga hapsirat e qytetit.

Kërkesa i është paraqitur Bashkisë së Parmës nga këshilltari i jashtëm i Bashkisë Marion Gajda, i cili është dhe pjesë e grupit tonë drejtues, rreth një viti më parë me rastin e 550 vjetorit të vdekjes së Skënderbeut dhe për të kurorëzuar kështu mësë miri këtë vit që Shqipëria ia ka dedikuar atij. Përgjigjia pozitive nga ana e Bashkisë mbërriti pak ditë më parë e na gëzon pamasë, na nderon e na mbush me krenari pasi ky është viti i Heroit tonë Kombëtar, e ne në Parma do ta përkujtojmë mësë miri me vendosjen së shpejti të bustit të tij.

Krenarë për të gjithë punën e vyer që është kryer! Le të gëzojmë së bashku këtë arritje e vlerësim të komunitetit shqiptar në Parma”, shkruan Scanderbeg Parma./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Pas 12 vitesh përpjekje, një statujë e Skënderbeut në Parma të Italisë
Pas 12 vitesh përpjekje, një statujë e Skënderbeut në Parma të Italisë
https://1.bp.blogspot.com/-zfsYHSKNS00/WrBzSEHJcjI/AAAAAAAAEl8/ZnnwEpSjsy0Ip9zJ141Lf5eFTjTOEk7XACLcBGAs/s640/skndrb.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-zfsYHSKNS00/WrBzSEHJcjI/AAAAAAAAEl8/ZnnwEpSjsy0Ip9zJ141Lf5eFTjTOEk7XACLcBGAs/s72-c/skndrb.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/pas-12-vitesh-perpjekje-nje-statuje-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/pas-12-vitesh-perpjekje-nje-statuje-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy