Pas Brukselit në Stamboll, Rama takohet me Erdogan. Cfarë do të diskutojë në ‘Tarabya Palace’…

Kryeministri Rama ka fluturuar drejt Stambollit ku është takuar sërish me presidentin Erdogan.

Ende nuk jepet asnjë informacion lidhur me këtë takim të radhës mes tyre.

Shumë shpejt, ose thënë pas disa javësh, nis aktivitetin e transportit ajror një kompani shqiptare fluturimesh krijuar nga partneriteti me Turqinë, ndërkohë që po së afërmi nis dhe puna për ndërtimin e Aeroportit të Vlorës, po nga një kompani turke, që llogaritet të ketë një impakt të jashtëzakonshëm ekonomik e jo vetëm në nivel lokal.

Që me ardhjen në pushtet, Rama e shpalli Turqinë si partner strategjik në rajon dhe lidhja mes tij dhe presidentit Erdogan ka patur një konstante duke njohur dhe episode të një raporti të afërt shoqëror veç atij zyrtar.

Takimi mes tyre ka ndodhur në rezidencën presidenciale Tarabya./ZgjohuShqiptar.info


KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9263,Camëri,117,Editorial,2031,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,288,Kosovë,2688,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Pas Brukselit në Stamboll, Rama takohet me Erdogan. Cfarë do të diskutojë në ‘Tarabya Palace’…
Pas Brukselit në Stamboll, Rama takohet me Erdogan. Cfarë do të diskutojë në ‘Tarabya Palace’…
Pas Brukselit në Stamboll, Rama takohet me Erdogan. Cfarë do të diskutojë në ‘Tarabya Palace’…
https://2.bp.blogspot.com/-hBi-yqZKeSQ/WrRJjosDD8I/AAAAAAAAE50/UGKJCeK7PHcY6sfW3MQpCPQsZImwqU9_ACLcBGAs/s640/29019425_1813291455390287_189477114_n-905x395.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-hBi-yqZKeSQ/WrRJjosDD8I/AAAAAAAAE50/UGKJCeK7PHcY6sfW3MQpCPQsZImwqU9_ACLcBGAs/s72-c/29019425_1813291455390287_189477114_n-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/pas-brukselit-ne-stamboll-rama-takohet.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/pas-brukselit-ne-stamboll-rama-takohet.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy