Patenta shqiptare do njihet edhe në dy vende të rëndësishme evropiane

Së shpejti, patenta shqiptare do të njihet në Gjermani dhe Spanjë. Lajmi bëhet me dije nga televizioni “Scan”, i cili i referohet burimeve nga Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor.

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor, ka nisur negocimin e marrëveshjeve me Spanjën dhe Gjermaninë, për njohjen e patentave shqiptare. Po të njëjtat burime konfirmojnë se negociatat kanë pak muaj që kanë filluar, ndërkohë që nuk dihet sesa do të jetë kohëzgjatja e tyre.

Njohja e lejeve të drejtimit, kryesisht në vendet e Bashkimit Evropian, është një kërkesë e vazhdueshme e qytetarëve shqiptarë, të cilët aktualisht duhet të pajisjen me patentën ndërkombëtare, në mënyrë që të udhëtojnë pa u penalizuar drejt tyre./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Patenta shqiptare do njihet edhe në dy vende të rëndësishme evropiane
Patenta shqiptare do njihet edhe në dy vende të rëndësishme evropiane
https://3.bp.blogspot.com/-jUZfND9ozNo/Wqm9tKg4EqI/AAAAAAAAEEQ/mvigQzLEqmI7pmWm7l9DhXjOC5puWINQwCLcBGAs/s640/patenta-696x381.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-jUZfND9ozNo/Wqm9tKg4EqI/AAAAAAAAEEQ/mvigQzLEqmI7pmWm7l9DhXjOC5puWINQwCLcBGAs/s72-c/patenta-696x381.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/patenta-shqiptare-do-njihet-edhe-ne-dy.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/patenta-shqiptare-do-njihet-edhe-ne-dy.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy